Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1383
Zmieńmy prawo pracy bo jakiś wątły laluś się nie wysypia i nie jest w stanie przepracować 14 godzin xDDD. Za kilka lat na Mirko pojawią się wpisy o zmniejszeniu dnia pracy do 8 godzin i o dniach wolnych sobota- niedziela. Może jeszcze zakażmy dzieciom pracować? Ach ten #antykapitalizm xD.
#heheszki #humorobrazkowy #bekazpodludzi
Pobierz lewymaro - Zmieńmy prawo pracy bo jakiś wątły laluś się nie wysypia i nie jest w stan...
źródło: comment_1605512987ir9friyuEUJlQQ0ugin4p5.jpg
  • 72
Masz rację, uniwersalne rozwiązania dla kazdej firmy istniają, bo czym się różni praca programisty, konkstruktora od pracy pani w Lidlu, czy kasjera w kinie, co nie?


@martwykotek: słyszał o ustawowym czasie pracy 8 godzin? gdyby nie to #!$%@?śmy po 12 godzin dziennie a eksperymenty z 8 godzinnym czasie pracy dalej byłyby w jednej firmie w nowej Zelandii
@a665321: Jak Ty proponujesz rozwiazania na zasadzie wbijania szpilki łopatą, to daję Ci analogię XD
Korwin to debil, podobnie jak twierdzienia, ze jakby nie było prawa pracy to byśmy wszyscy sie #!$%@?.

W tym chlewie obsranym gównem może i tak, ale przytaczałem druckera, więc myślałem że rozmawiamy o cywilizowanych społeczenstwach
@ruszka: Nooo... Ja się nie będę sprzeczać z tym, że jakośc życia się podniosła ale nie pracowałeś tyle samo co wcześniej. Chłop omże pracował 14h godzin dziennie jak był sezon i sianokosy ale poza sezonem to pracę na gospodarstwie zajmowały może 1/3 tego czasu.
@FLAC: wraz z postępem wzrosły wymagania. Taki człowiek pierwotny umierał w wieku 30-40 lat najczęściej. Dzisiaj żyjemy dłużej i musimy jakoś zapłacić za taką możliwość, bo przecież usługi i wiedza medyczna nie jest za darmo. Musimy odłożyć pieniądze na czasy, gdy nie będziemy w stanie pracować, czym ludzie kiedyś się nie przejmowali, bo po prostu umierali wcześniej lub byli na łasce rodziny.Taką samą analogię można zastosować do niemal dowolnej dziedziny życia.
Problem w tym, że postulaty o skróceniu pracy zdalnej biorą się z prac Druckera, który zauważył już wieeele lat temu, ze ludzka praca wygląda inaczej i wiele lat temu zauważył, że pracownicy umysłowi są najefektywniejsi, kiedy pracują przez 4-6h a nie przez 8.

Więc tak średnio #antykapitalizm


@martwykotek: Ale co ma piernik do wiatraka?

Drucker zrobił analizę, a kapitaliści chcą trzymać za ryj swoich pracowników, irracjonalnie licząc na zyski
@boguchstein: to co piszesz kłóci się z postępem. Nie możesz płacić coraz więcej za nowe rzeczy, bo dojdziesz do granicy gdzie postęp będzie niemożliwy bo nikogo na nic nie będzie stać.

Postęp powinien gwarantować właśnie to, że za taką samą ilość pracy możesz kupić coraz więcej, bo wszystko tanieje. Tak samo jak było do tej pory w komputerach - dzięki postępowi z roku na rok w tej samej cenie dostawałeś większą
@FLAC: ale tak jest. Możesz kupić coraz więcej. Tylko pojawia się taki fakt, że wymagasz więcej. Znacznie więcej, niż przeciętny człowiek jeszcze 30-40 lat temu, nie mówiąc nawet o ludziach 1000 lat temu. Dzisiaj jak chcesz posłuchać muzyki, to masz dostęp do niemal katalogu całego świata za 12-15 zł miesięcznie(równowartość godziny pracy), za ekwiwalent 2 godzin pracy masz opłacony telefon i dostęp do internetu na 10-15 gb. To jest postęp, tylko
Drucker zrobił analizę, a kapitaliści chcą trzymać za ryj swoich pracowników, irracjonalnie licząc na zyski


@johny-kalesonny: Dlatego Ford dobrowolnie wprowadził 8 godzinny dzień pracy, a obecnie prywatne firmy wprowadzają 6 godzinny dzień pracy i pracę asynchroniczną, gdzie opiekuńcze państwo dalej dawało 12h dzień pracy a obecnie 8h dzień pracy.

Całe szczęście, że ktoś powstrzymuje nas przed tymi podłymi kapitalistami. Szkoda, że Forda nie powstrzymali, wtedy dopiero bylibyśmy rozwinięci :)
@martwykotek: tak dobrowolnie, że pomijamy chyba pewne fakty. Raz, że zredukował z 9 do 8 godzin, dwa było to dopiero w 1914 roku, gdy od blisko 100 lat już wtedy pojawiały się strajki i tworzyły się związki. Tego się pewnie bał, więc wyprzedził to, co nieuniknione. Tego nie wiem, ale podawanie tego w taki sposób, to spłycanie historii, gdy już w 1791 stolarze w Filadelfii strajkowali 10godzinny dzień pracy.
no to by się zgadzało. Są w pracy 8h a najefektywniejsi są przez 4-6h. Jak będą krócej to najefektywniejszy czas też się skróci¯_(ツ)_/¯


@roszej: Kompletnie nie masz pojęcia jak to jest mierzone, więc dołożyłeś sobie metodologię do danych, zęby Ci pasowało.

W uproszczeniu co u nas wyszło

Produktywnośc okreslamy jako liczbe zadań wykonanych na np 100 zadań w ciągu dnia (przyjmijmy, nie bedę podrzucał tego jak dokładnie to zmierzyliśmy, bo nie
Dlatego Ford dobrowolnie wprowadził 8 godzinny dzień pracy, a obecnie prywatne firmy wprowadzają 6 godzinny dzień pracy i pracę asynchroniczną, gdzie opiekuńcze państwo dalej dawało 12h dzień pracy a obecnie 8h dzień pracy.


@martwykotek: Kto konkretnie wprowadza 6 godzinny dzień pracy, oprócz eksperymentów w Japonii i w Szwecji? Dlaczego przypadek jednego Forda ma cokolwiek znaczyć w perspektywie przerażającej większości zakładów, gdzie pracownik zobaczył jedynie #!$%@? do dupy?

Możesz uogólnić swój argument