Wpis z mikrobloga

#neuropa #bekazprawakow #rasizm #4konserwy

https://www.wykop.pl/link/5803905

JAK MOŻECIE UMIESZCZAĆ W POLSKIEJ REKLAMIE DZIECKO O INNYM KOLORZE SKÓRY NIŻ BIAŁY?

TO GODZI W MOJE UCZUCIA!!!

GREJT RIPLEJSMENT!!!

NIE MOŻECIE UMIESZCZAĆ MULATÓW W POLSKOJĘZYCZNYCH REKLAMACH, BO JESTEM RASISTOWSKIM ŚMIECIEM I PĘKA MI DUPA.

Ten serwis nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać, a na pewno nie przestanie mnie zaskakiwać głupota i ptasie móżdżki wykopowych rasistów i przygłupów.

Ogólnie polecam zapoznanie się ze znaleziskiem i komentarzami śmietanki tego serwisu.

Creme de la creme wykopowego półświatka.
N.....t - #neuropa #bekazprawakow #rasizm #4konserwy 

https://www.wykop.pl/link/5803...

źródło: comment_1605597833pANLGqX3QxIVcilp5VnYZv.jpg

Pobierz
  • 135
ale to ty dzwonisz


@VrubeL: ale to ty się pytasz kogo jest więcej. Ja nie uważam, żeby moje wnioski i obserwacje miały jakąś wartość w tym aspekcie, bo ja wiem co to są błędy poznawcze. Ty natomiast mieszkająć koło zagłębia Wietnamczyków będziesz widział więcej azjatów, jednak to nie musi się przenosić na całą Polskę. Jednak takie wnioski wyciągasz.

Dlatego nie żółta


@VrubeL: bo żółty dzieciak nie zgłosił się do reklamy?
Mi też nie tylko dlaczego prawie zawsze jest to czarny a nigdy żółty xd. Walczymy z rasizmem ale tylko przeciw czarnym. Jak julki z tweetera

i tu jest właśnie cały problem który chciałem poruszyć. Dlatego nie żółta bo oni mają w dupie rasizm. Zyją, pracują i są szczęśliwi i nie szukają sztucznych problemów a mogliby a czarna dlatego że BLM jest modne i na topie a nie YLM


@VrubeL: To dosyć
Ty natomiast mieszkająć koło zagłębia Wietnamczyków


@JakovKarnic: Mieszkam w Warszawie więc nie wiem jakie inne miasto porównać? Tu miesza się bardzo dużo róznych ras i IMO mozna zastosować jako wzorzec i przenosi sie na Polskę.

bo żółty dzieciak nie zgłosił się do reklamy?


@JakovKarnic: dobry fikołek, nawet jakby się zgłosił to walczac z rasizmem wstawiamy tylko czarnych bo BLM a nie YLM

Wiesz że w programach dla dzieci także są
Czy to dziecko w takim razie jest zaprezentowane jako ciekawostka?


@bacanahali: Nie, jest ""zaprezentowane"" jako zwyczajne dziecko, takie samo jak te o białej skórze, co oswaja dzieci ze świadomością, że istnieją ludzie o odmiennym kolorze skóry niż większość. Pewna część procesu socjalizacji, której widocznie brakowało w dojrzewaniu poprzednich generacji, bo dziś pewna część dorosłych ludzi jak widać z jakimś przestrachem reaguje na umieszczenie czarnego dziecka w spocie kampanijnym.
że krążące w naszym grajdołku stereotypy dotyczące ludzi o "żółtym" kolorze skóry są dużo mniej krzywdzące niż te dotyczące czarnoskórych.


@shiromaru: czy chodzi o taki stereotyp że jak chce np dobrze zjeść to mogę wybrać setki knajp gdzie właściciel jest z wietnamu, chin, turcji, nepalu a jakbym chciał dobrze zjeść u czarnoskórego to już jest problem?

Czy powinno więc dziwić, że to te drugie wymagają bardziej intensywnych działań?


@shiromaru: wiesz
@VrubeL:

czy chodzi o taki stereotyp że jak chce np dobrze zjeść to mogę wybrać setki knajp gdzie właściciel jest z wietnamu, chin, turcji, nepalu a jakbym chciał dobrze zjeść u czarnoskórego to już jest problem?


Po części. Ale problem jest tak naprawdę szerszy - chodzi przede wszystkim o to, że osób z tych krajów jest już u nas już dość sporo i nawet umiarkowani rasiści zdołali się dzięki temu przekonać,
Po części. Ale problem jest tak naprawdę szerszy - chodzi przede wszystkim o to, że osób z tych krajów jest już u nas już dość sporo i nawet umiarkowani rasiści zdołali się dzięki temu przekonać, że nienawiść wobec tych osób jest bezzasadna.


@shiromaru: fajnie by było gdybyś porównał to do cytowanej wypowiedzi z knajpami ale możesz zostac uznany za rasistę. Skoro lewry już mi łatke przypieły to może ja porównam. Rasa