Wpis z mikrobloga

Poproszę o pomoc #elektronika, bo jestem noga i się nie znam:)

Sytuacja: mam stary sprzęt audio, gdzie moduły są stackowane jeden na drugim. Problem w tym, że w nowej szafce nie mam miejsca, żeby wszystko stało jedno na drugim, a kable są za krótkie do położenia modułów obok siebie. Sprzęt juz ma parę lat, kabel (a raczej wtyczki) są niestandardowe i nie do dostania nigdzie, więc jedyną opcją jest przedłużenie.

Fabryczny kabel to 20-pinowy ribbon AWG26

Pomysły miałem dwa:
1) Przedłużenie złączami IDC
2) Przedłużenie przez przylutowanie kawałka taśmy

Ciężko mi znaleźć takie kable wstążkowe AWG26, znaczna większość w sklepach to AWG28, podobnie złącza IDC.
Jest OK, żeby użyć AWG28 do przedłużania, czy nie da rady?
  • 21
jeśli ori przewód łączący nie jest ekranowany


@PanKracy582: Najgorsze jest to, ze nie mam pojęcia :/ Postaram się zaraz z niego przepisać oznaczenia, może ktoś tutaj będzie w stanie coś rozszyfrować.

dawaj na złączach idc i taśmie 20


@rybeczka: Podpowiesz czy to, czy złącza i taśma do przedłużenia są AWG28 robi dużą różnicę, lub cos uniemozliwia?
@natjes: masz ewidentnie 20 pin więc porównaj tylko czy szerokość się zgadza żeby piny siadły ewentualnie podaj mi szerokość a sprawdzę u siebie bo mam na stanie wszystko
@rybeczka: Pytasz o szerokość całej taśmy czy pojedyńczego przewodu?

Oryginalna (ta ze zdjęć) 2.9cm. Inna, ktora juz kupiłem do przedłużenia (ta AWG28) ma ok. 2.3cm
rozbieraj jedną wtyczkę


@PanKracy582: W sumie nie wiem czy mogę. Jak ją rozbiorę to będę w stanie ją jeszcze raz poźniej zarobić? Zacisnac pewnie dam radę, ale pytanie czy i jak będzie potem działać. No i przy rozbieraniu boję się o uszkodzenie.
Pamiętaj, że po przedłużeniu muszę to jeszcze jakoś podłączyć do drugiego modułu;) A nowe wtyczki są niedostawalne.
@PanKracy582: Nidyrydy. Rzeczywiście widzę jakies przestrzenie między elementami wtyczki, więc też wątpie zeby byla zgrzewana, ale musiałbym się z nią mocno siłować, więc ryzyko uszkodzenia oceniam na duże :P Porbóbuję jeszcze.

@rhqq: Mogę sprobować, ale myślę, że nie pomogą. Dzwoniłem do firmy, która robi jako serwis Technicsa na Polskę, wyjaśniłem sytuację i jaki model sprzętu to technik od razu wiedział o co chodzi, wg niego tylko przedłużanie kabla.
@natjes: oni potrafili na prawdę egzotyki znaleźć, kto wie. tylko podaj jakieś wymiary w miarę możliwości. może znajdą ci typ/model wtyczki i sobie sam z taśmy wystrugasz idealny rozmiar