Wpis z mikrobloga

Nbox niedomaga (), a konkretnie to brak aktualizacji IPTVPlayera i chyba czas zmienić sprzęt na inny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po szybkim riserczu w internetach w poszukiwaniu tunka SAT z E2, stwierdziłem, że może jednak jakieś Raspberry Pi (4 z 4Mb) + n.p. KODI (nigdy nie używałem).
W szczególności zależy mi na takiej wtyczce jak IPTVplayer w Nboxie, a nie wiem czy dla KODI jest podobna. SAT raczej nie będzie, ale trudno.

Ogólnie to chciałbym zrobić takiego (quasi)uniwersalnego mediaboxa DIY, może ktoś coś podpowie?

Założenia:
- #cebuladeals - 350 z paczkami
- bangla wszystko co może t.j. muzyka (w sensownej jakości), filmy (ważne, by było buforowanie), streamy, radia i radia internetowe i co tam tylko może działać. Gry z Amigi C64? ¯\_(ツ)_/¯
- obsługa z pilota IR
- lokalny wyświetlacz LCD n.p. z info co jest grane, status buforowania/downloadu itp.
- dostęp z innych urządzeń do HDD.
- iluminacja przy odtwarzaniu muzyki (LED)

Co mam:
- część części mam t.j. SDHC, HDD, SDR radio na RTLu, itp.
- kartę DVBS2 PCI (nie wiem czy dałoby radę ją wykorzystać)
- wyświetlacze od komórek tabletów różnej maści
- sporo część elektronicznych + jakieś gotowce typu przetwornice
- trochę wiedzy z zakresu #elektronika (hardware)
- chęci i zapał - zapewne chwilowe ( ͡ ͜ʖ ͡)

#pytanie #nbox #enigma2 #raspberrypi #programowanie #audio #video #iptv
ForceMajeure - Nbox niedomaga (-‸ლ), a konkretnie to brak aktualizacji IPTVPlayera i ...

źródło: comment_1606822358Nw2N3hdykPsYcGC50P6Pkt.jpg

Pobierz
  • 43
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ForceMajeure: ja rpi4 2gb z LibreElec (os dla kodi) uzywam jako radio, puszczanie muzyki z yt z dowolnego urzadzenia w domu, glosnik spotify, Playstation1, ogladanie filmow z dysku innego pc. Rpi robi tez jako glosnik zdalny dla pc z linuxem.

Jako pilot sluzy apk na twlefon (mam twlefon tylko po to). Spoko tez jest mini klawiatura do amarttv za 16zl, niedawno kupilem i sobie chwale.

Nie wiem czy na LibreElec GPIO
@Fostrzyk:

rpi4 2gb

warto brać 4GB - t.j. w kontekście wykorzystania?

Jako pilot sluzy apk na twlefon

Enigma 2 też coś takiego ma t.j. apka jako pilot, ale wolę "macać" fizyczne guziki jedną łapą, więc GPIO.;)

Nie wiem czy na LibreElec GPIO smiga ... Najistotniejsze jest GPIO, jak dziala to zbudujesz wszystko

Z programowaniem to u mnie krucho - kiedyś, jakieś tam basici, pascale, asmy, ale dawno i nieprawda. Będę się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ForceMajeure:

No to mnie zmartwiłeś.


Libreelec smiga b dobrze. Ostatbio gralem video 4k z Vimeo i klatkaż 5 na s... ale tak jak wczesniej winię kobfigurację.

Z programowaniem to u mnie krucho

Gotowce + liźniesz pythona. Jak miałeś styczność z programowaniem to luźno imho

wolę "macać" fizyczne guziki

Bezprzewodowa klawiatura podlaczona do tel przez OTG ktora stwrowala by apk ( ͡° ͜ʖ ͡°)


warto brać 4GB

W
@Fostrzyk:

Bezprzewodowa klawiatura podlaczona do tel przez OTG ktora stwrowala by apk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

z poziomu przegladarki mozna sterowac,

Można, E2 ma weba. Dobrze, że o tym wspomniałeś, bo to też dla mnie ważne.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobra
@ForceMajeure: https://allegro.pl/oferta/pilot-21-przyciskow-z-odbiornikiem-ir-do-raspberry-7584183198
link strictre pogladowy, żę taki sprzęt istnieje
więc zasadniczo analizator stanów logicznych i jesteś w stanie dowolnny pilot podpiąć do RPi ;p

i oczywiście możesz zrobic w drugą stronę, że jeśli włączasz film to podłączona dioda do RPi wysyłą sygnał do ledów na ir żeby się wyłączyły... nieskończonne możliwości

Zamówione. Jednak 4GB (promocja to szkoda nie odpuścić) ¯\_(ツ)_/¯

@Fostrzyk:

więc zasadniczo analizator stanów logicznych i jesteś w stanie dowolnny pilot podpiąć do RPi ;p

O to mi chodziło - pilotów mam całe pudło (niektóre nówki sztuki) więc jakiegoś wygodnie leżącego w dłoni się dobierze.

i oczywiście możesz zrobic w drugą stronę,

jak najbardziej fajnie byłoby włączyć sobie z automatu wzmaka jak przełączę malinkę na odtwarzanie muzyki.( ͡° ͜
@ForceMajeure: Połączenie tego wszystkiego w jedno będzie najprostsze jeżeli po prostu użyjesz raspbian lite i na nim doinstalujesz kodi i emulator. Muzykę i filmy masz w kodi, jest to dość wygodne. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z buforowaniem, przecież to ma każdy player co wspiera transfer po sieci domowej, możesz sobie z telefonu odpalać pliki co masz w ftp czy sambie i będzie się buforować. Nie pomyliłeś z transkodowaniem?
warto brać 4GB - t.j. w kontekście wykorzystania?


@ForceMajeure: to zależy do czego używasz. Ja postawiłem OMV5 a w nim kontenery pihole, jellyfin, jackett, bittorrent, sonarr, kontroler unifi, zużycie ram jest około 2gb więc gdybym nie miał 4gb wersji to już by muliło
@Fostrzyk: 256cebul :)

Dziski za link.

Czyli gotowiec jest - super.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wzmak jest nowy

Mam kilka, raczej modele retro (stare polskie najczęściej), bo dzwięk takich lubię. Niektóre z IR.

przepuścić go przez przekaźnik.

W moim przypadku po prostu listwa zasilająca z odbiornikiem IR lub sterowanym przez WiFi. Nie lubię ingerować w oryginalny sprzęt (jeśli stary), chyba że muszę (do starego pionka musiałem wstawić
@NPC_358034:

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z buforowaniem,


@NPC_358034: Przy "wolnym" necie jaki posiadam, żeby obejrzeć coś płynnie n.p. z jutuba potrzebuję bufora i to dość sporego ok. 30%. Jeżeli player nie ma możliwości dość szerokiej jego regulacji - odpada.
RPi będę miał po raz pierwszy i wszystko z nim związane jest dla mnie nowe, więc pewnie pytam i/lub na wyrost o rzeczy oczywiste. Prawo nowicjusza ;p ( ͡
@ForceMajeure: skoro jesteś nowicjuszem: przygotuj się na wiele drobnych irytacji przy konfigurowaniu. Jeżeli będziesz korzystać z kontenerów i omv koniecznie zablokuj w konfigu opcję która pozwala kontenerom tworzenie swoich wirtualnych adapterów sieciowych. Kup jakiś 256ssd i użyj narzędzia sd copy żeby skopiować na niego zawartość karty sd i ustaw bootowanie z ssd. Jeżeli będziesz mieć problemy z jakością dźwięku może to być spowodowane brakiem pulseaudio. Będziesz potrzebować chłodzenia, za dyychę masz
przygotuj się na wiele drobnych irytacji przy konfigurowaniu.


@NPC_358034: Takie uroki DIYourselfów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze nie wiem co to kontenery i omv i czy będę używał, ale dziękuję za informację (wyłączę).:)
Na początku będzie HDD 300GB przez USB - wiem, że trochę wolniej ale jest.;p Na początku spróbuję poskładać i uruchomić z peryferii jakie mam i stopniowo podmieniać/uzupełniać.
Jeśli chodzi o chłodzenie, zamierzam dać radiatory
Jeszcze nie wiem co to kontenery i omv i czy będę używał, ale dziękuję za informację (wyłączę).:)


@ForceMajeure: omv to taka fajna aplikacja (bardziej mini system w sumie) z interfejsem webowym w której można skonfigurować sporo rzeczy, zrobić dysk sieciowy na sambie, robić update'y, nawigować logi i tak dalej. A kontenery można potraktować jako wygodny sposób tworzenia wirtualnych maszyn. Np zamiast instalować pihole na hoscie i kopać się z problemami z
@NPC_358034: @Fostrzyk: miałem poskładać w 2 dni. Hehe, niepoprawny optymista ze mnie. Zaczęło się od za szybko pospawanej obudowy i... trochę ją pogięło. Potem znalazłem HDD 500GB, a w "nowej" obudowie 3,5'' dysk z zasilaczem i maliną się nie mieściły, więc zmiana zasilacza. Kupiony radiator gryzł się z szelką od GPIO, no i przedświąteczny #!$%@? i autko mi padło, ale nie o tym.

W końcu jest i chyba działa (miała
ForceMajeure - @NPC_358034: @Fostrzyk: miałem poskładać w 2 dni. Hehe, niepoprawny op...

źródło: comment_16086718848Zp61NVwyw5xwrbpSJv0DT.jpg

Pobierz