Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 311
Śmieszy mnie że nagle po latach ludziom przeszkadzają torrenty czy pobieranie filmów, że za dużo zachodu z nimi i w ogóle lepiej zapłacić za Netflixa czy Spotify, zamiast uBlocka czy YouTube Vanced to kupowanie YouTube Premium xD Co to się z tym Internetem porobiło. Zrobienie czegoś niestandardowego przerasta pokolenie w którym co drugi nastolatek chce zostać programistą? xD Ja jak dostałem swój pierwszy komputer z dostępem do neta to nie miałem pojęcia co to internet w sumie, słabo znałem angielski a mimo wszystko umiałem sobie poradzić z takimi problemami.
#zalesie #heheszki #internet
  • 120
@MarianoaItaliano: Dla mnie to nie jest kwestia zachodu. Po prostu uważam takiego Netflixa, czy Spotify za naprawdę dobre serwisy, w dobrej cenie. Korzystam, to wspieram, aby dalej się rozwijały i dawały mi rozrywkę, to chyba normalne? No i będąc dzieckiem piraciłem jak leci, z resztą niespecjalnie była inna opcja oprócz kupowania płyt. Ale jak już dorosłego człowieka stać na ten wydatek to czemu miałby nie zapłacić za coś, z czego korzysta?
@MarianoaItaliano: co prawda @gorzki99 jest idiotą, ale przykład z biblioteką akurat nie jest trafiony do końca. Prawa własności intelektualnej ze względu na swój kształt nie mają dobrego przełożenia na świat fizyczny i ekonomii która dla niego powstała stad powstają spory.
Na dzielenie się treściami w internecie mozna mieć na przykład takie spojrzenie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Infoanarchizm
No ale jakby nie było to by każdy musiał kupić książkę a tak biblioteka kupi kilka egzemplarzy z których skorzysta setki czy tysiące czytelników czyli strata potencjalnych kupujących.


@MarianoaItaliano: japierdziu. I kupi tez ksiazke ktorej nikt nie przeczyta no i co?

"Ostatnie zmiany prawa autorskiego wprowadziły wynagrodzenia dla autorów i wydawców za wypożyczanie egzemplarzy utworów przez biblioteki publiczne. System ten znany jest pod nazwą public lending right."

https://zaiks.org.pl/1060,191,wypozyczenia_biblioteczne%E2%80%A6_kto_skorzysta_na_zmianach_prawa

Cos na zasadzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iThink: No coś w tym infoanarchiźmie jest. Ja sam na przykład nie widzę problemu w wykorzystywaniu treści które tworzę. Moje zdjęcia na flickrze wrzucałem jako Creative Commons i zamiast bóldupić że nikt ich nie kupił byłem dumnym jak widziałem że ktoś ich użył w kilku miejscach w sieci. Chętnie dzielę się plikami które mam i ogólnie mam dość swobodny stosunek do praw autorskich bo sam mam taki pogląd w życiu.
Co za debilizm xD Lobby widzę działa.


@MarianoaItaliano: Skoro debilami nazywasz ludzi ktorzy maja choc troche rigczu i nie kradna (oraz uznaja zasade ze za prace nalezy sie wynagrodzenie) to nie chce wiedziec jak nazywasz tego co w lustrze widzisz.
Za parking pewno tez nie placisz a zbiorkomem na gape jezdzisz.
Szkoda ze jeszcze nic nie wydales-chetnie bym se popatrzyl jak ludzie Cie dymaja na kasie kradnac Twoje utwory torrentami.
Pisałem wyżej o zdjęciach na Flickrze, zupełnie mi to nie przeszkadza.


@MarianoaItaliano: moglbys nie odwracac kota ogonem?
Ktos moze miec inne podejscie do tego jak zarabia wiedzac ze jego praca jest jednak duzo warta. Chyba ma prawo oczekiwac zaplaty za swoja prace-szczegolnie e tak zarabia na zycie? No chyba ze tez jest debilem a kazdy ma swoja prace udostepniac za darmo - komuna w czystej postaci
Chcesz to se udostepniaj-ale kazdy
@iThink @MarianoaItaliano: trochę offtop, wybaczcie.
cóż jestem w obu obozach bo gierki na Steam, muzyka głównie ze Spotify, filmy to kino + wypożyczone konto Netflix czy inne VoD za flaszkę.
Ale krew mnie zalewa kiedy muszę mieć konkretne oprogramowanie uruchomione na konkrentym oprogramowaniu, które pozwoli mi obejrzeć film w sensownej jakości. To jest okradanie mnie z wolności, bo jestem zmuszany kjorzystać z oprogarmowania trzeciego, bo ci się tak dogadali. no #!$%@?,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fostrzyk: Mam podobnie. Raz na jakiś czas kupię coś na Steamie bo część gier ma wymagane DRM, mam kupionego Netflixa na telewizorze w domu, czy Cyfrowy Polsat ale jak coś wymaga tylko kilku kliknięć i jest tak samo wygodne to po co przepłacać. Kiedyś słyszałem jak artyści mówili że oni wrzucają swoje piosenki na YT za darmo bo to reklama a prawdziwe pieniądze to robią na koncertach. Disco Polo chyba najlepszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MarianoaItaliano: Ja działam na 2 fronty :P
Muzyka - vanced i torrenty plus chodzę na koncerty i mam Spotify na rok
Filmy - netflixa mam nie wiem po co bo tam NIC nie ma sensownego - torrenty i popcorntime - taki Netflix tylko mniej legalny ;) POLECAM
Książki - Kindle a co fajne na półkę
Gry -, pirat z skidrow albo piratebay a parę lat później goty za 40zl o ile
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@MarianoaItaliano: Zauważyłem że ludzie idą na łatwiznę że wszystkim. Zepsuło się ? Wyrzuć kup nowe. Nie ma jakiejś funkcji ? No trudno. Akceptują wszystko jak jest.
Telefony jeszcze parę lat temu sporo osób wgrywalo romy i telefony działały kilka klas lepiej teraz jak zwolni to nawet formata nie robią ludziska tylko nowy.
Pamiętam wczesne lata PL internetu pomysły z budowaniem bimbrowni do akwarium czyli butelki plus cukier drożdże i woda by
@Niebadzlosiem: jak dla mnie lepiej jest że nie musimy konstruować wymyślnych wynalazków ze śmieci, bo nie stać nas na oryginały, a możemy prostu kupić to co nam potrzeba. Zamiast kombinować jak skonstruować jakieś ustrojstwo lepiej jest je kupić i cieszyć się życiem. A przy okazji gospodarka zarobi (producenci albo importerzy, dystrybutorzy i sprzedawcy). Yes cannon free market.
@MarianoaItaliano: To jeszcze nic, powiedz przy dowolnej osobie słowa takie jak "wyczyść pamięć podręczną", "zrób optymalizację", "włącz wiersz poleceń", albo "wejdź w ustawienia" to dostają #!$%@?. Sam niedawno doświadczyłem sytuacji, w której klka osób nie ma na swoim telefonie menedżera plików, a po jego zainstalowaniu nie ma najmniejszego pojęcia do czego to służy XDDDD
@MarianoaItaliano: to nie jest kwestia torrentow a zamożności społeczeństwa i tego że 15 lat temu byle nastolatka miała komputer. Teraz mamy całe pokolenie które nie ma kompa w domu ew. laptopa ale i tak używa głównie smartphonea. Na konsole też ich stać. Więc komputera to oni ledwo używają. To było dla mnie kompletne zaskoczenie poznać ludzi co piszą maile na tablecie albo mają dzieci 10 lat co nie mają komputera bo
@MarianoaItaliano: #!$%@? mnie ta nowoczesna postawa, że nie wolno obejrzeć filmu na cda albo na alltube bo jesteś złodziej XDDD po czym ludzie kupują subskrypcje netflixa który w Polsce ma prawie milion subskrybentów, a nie zapłacił grosza podatku XD #!$%@? mnie to kiedy korporacje zatrudniają całe kancelarie prawne żeby poszukać każdej złotówki którą mogą zaoszczędzić nie płacąc podatków czy je omijając na granicy prawa, ale churr dur jesteś zjebem bo ściągnąłeś
@MarianoaItaliano: Po prostu społeczeństwo jest coraz bardziej skretyniałe - to już nie czasy jakichś trików z konsolą czy jakimiś płytami, żeby poszła gra, tylko przeniesienie plików, więc po prostu ludzie są tępi i wolą utartą papeczkę z netflixa czy tam innego politpoprawnego hbo.
Z YT podobnie - "hehe klik, jakieś 3 cyfry z cvv mojej karty i o proszę odtwarza siem", potem "cyk autoryzuj i reklamy znikajo!", a potem z przyzwyczajenia
Pamiętam wczesne lata PL internetu pomysły z budowaniem bimbrowni do akwarium czyli butelki plus cukier drożdże i woda by wydzielał się CO2 dla roślin w akwa. Teraz ? 0 kombinowania TYLKO DEDYKOWANE markowe butle z elektrycznym sterowaniem zaworami.

Podział taki nie masz kasy nie baw się nie wchodz w tom wyczaruj forsę i kup tamto.

Naprawa samochodu, proste naprawy w domu mało kto to robi i o ile łapie argument że kogoś
@MarianoaItaliano: Mam Spotify ale rownie dobrze lepiej moznaby sciagnac album we flac. Nie robie tego bo na obecnych glosnikach nie uslysze roznicy w jakosci.

Filmy - tylko torrenty. Sciagam to co jest rzadko dostepne gdziekolwiek indziej, kiedy chce i co chce. Trzeba byc skonczona kaleka aby ogladac tylko to co wielka korporacja udostepni na Netflix, HBO Go, Amazonie itp. a jak nie mozna to nie ogladac :) Nic to nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarianoaItaliano: ja tam mam to w dupie, sam place, jak przy netflixie czy spotify- kupuje tez konsole i oryginalne gry i place, skoro mnie stac. Kiedys mnie nie bylo stac, to mialem pc, empetrojke i torrent byl na porzadku dziennym a teraz chce miec dzwiek 5.1 i jakosc 4k i brak myslenia, czy dzwiek sie rozjedzie z obrazem w polowie filmu xd no i na szczescie moge sobie na to pozwolic
@Niebadzlosiem
@Fostrzyk
Ojj panowie jak się z wami zgadzam. Za Spotify place 5zl na miesiąc bo jestem w rodzince, ale słucham tylko w samochodzie. W domu mp3 320kbps i flaci.
Gry? Na steamie mam z 4 gry, reszta leci z torrentow, konsole - Xbox1, Xbox360, ps2, ps3, psvita - wszystkie przerobione i gry trzymam na ich wewnętrznych hdd.
YT Vanced to podstawa.
Ale jak wyżej ktoś pisał - teraz takie pokolenie co