Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 311
Śmieszy mnie że nagle po latach ludziom przeszkadzają torrenty czy pobieranie filmów, że za dużo zachodu z nimi i w ogóle lepiej zapłacić za Netflixa czy Spotify, zamiast uBlocka czy YouTube Vanced to kupowanie YouTube Premium xD Co to się z tym Internetem porobiło. Zrobienie czegoś niestandardowego przerasta pokolenie w którym co drugi nastolatek chce zostać programistą? xD Ja jak dostałem swój pierwszy komputer z dostępem do neta to nie miałem pojęcia co to internet w sumie, słabo znałem angielski a mimo wszystko umiałem sobie poradzić z takimi problemami.
#zalesie #heheszki #internet
  • 120
@MarianoaItaliano: ja mam opłaconego Netflixa, HBO GO, Spotify, czasem kupię jakąś gierkę na Steamie. Ale od pewnego czasu, jak mi się wybitne coś spodoba, to ściągam też Torrenta, bo dziady usuwają :( Zaprosiłem kiedyś znajomych na film na Netflixie, wchodzę a tam lipa - usunięty. Na szczęście wujek torrent poratował :)
A, i nie kupuję gierek zabezpieczanych Denuvo.
@Jason_Stafford: roznica jest taka, ze placa tobie mniej niz zarobiles dla pracodawcy
A ty placisz komus wiecej niz to bylo warte.

@gorzki99: moze sa ludzie, ktorzy nie lubia krasc, a moze sa ludzie, ktorzy maja inne podejscie do "wlasnosci intelektualnej" ktora jest zle wyregulowana.

Wiadomo ze mowimy o serialach i utworach muzycznych tutaj, moze grach.
Ale sa tez inne sprawy jak np patent na lek.
Ktory w produkcji kosztuje np
@Jason_Stafford: muzyk moze dostawac 100% twojej wplaty np na bandcampie, ale nie sluchasz raczej muzyki niezaleznej tylko jakies wyeksponowane przez korporacje papke. Takze to tez inna sprawa, ze oni oplacaja ludzi, zeby tworzyli trend, reklanowali dana grupe w radio, socialmediach itd.
Znowu jestes w sytuacji w ktorej ktos wchodzi nieproszony do twojej glowy, i nie masz za to hajsu zadnego.

Moim zdaniem sa artysci z rigczem ktorzy maja do tego normalne
@Jason_Stafford: > Ty rob że swoim hajsem co chcesz, i nie wnikaj co inni robią. Jak chcą kupować płyty Ariany Grande, to proszę bardzo. Nie mój biznes. Ale ty wyjątków szukasz dziury w całym, i chcesz pokazać jaki to lepszy jesteś, bo słuchasz niezależnej muzyki... Odpuść sobie.

@Jason_Stafford: ty jakis uposledzony jestes jak to wyczytales z mojej wypowiedzi

Btw sam napisalem ze nie moj interes co ludzie robia z hajsem
Spotify imo to narzędzie dla niewymagających konsumentów którym wszystko jedno co gra byleby grało. Powodzenia jeżeli ktoś słucha np elektroniki z lat 2000. Są różnice między wydaniami utworów z różnych wydawnictw. Dlatego nigdy nie skorzystam ze Spotify i tym podobnych, już chomik lepszy. Nim mi ktoś zarzuci kradzież to mam całą półkę #!$%@? w płytach ale nie chce mi się ich ripowac, plus wszystko co mi się spodoba i mam spiracone to