Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 311
Śmieszy mnie że nagle po latach ludziom przeszkadzają torrenty czy pobieranie filmów, że za dużo zachodu z nimi i w ogóle lepiej zapłacić za Netflixa czy Spotify, zamiast uBlocka czy YouTube Vanced to kupowanie YouTube Premium xD Co to się z tym Internetem porobiło. Zrobienie czegoś niestandardowego przerasta pokolenie w którym co drugi nastolatek chce zostać programistą? xD Ja jak dostałem swój pierwszy komputer z dostępem do neta to nie miałem pojęcia co to internet w sumie, słabo znałem angielski a mimo wszystko umiałem sobie poradzić z takimi problemami.
#zalesie #heheszki #internet
  • 120
@MarianoaItaliano: Dla mnie to nie jest kwestia zachodu. Po prostu uważam takiego Netflixa, czy Spotify za naprawdę dobre serwisy, w dobrej cenie. Korzystam, to wspieram, aby dalej się rozwijały i dawały mi rozrywkę, to chyba normalne? No i będąc dzieckiem piraciłem jak leci, z resztą niespecjalnie była inna opcja oprócz kupowania płyt. Ale jak już dorosłego człowieka stać na ten wydatek to czemu miałby nie zapłacić za coś, z czego korzysta?
@MarianoaItaliano: co prawda @gorzki99 jest idiotą, ale przykład z biblioteką akurat nie jest trafiony do końca. Prawa własności intelektualnej ze względu na swój kształt nie mają dobrego przełożenia na świat fizyczny i ekonomii która dla niego powstała stad powstają spory.
Na dzielenie się treściami w internecie mozna mieć na przykład takie spojrzenie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Infoanarchizm
No ale jakby nie było to by każdy musiał kupić książkę a tak biblioteka kupi kilka egzemplarzy z których skorzysta setki czy tysiące czytelników czyli strata potencjalnych kupujących.


@MarianoaItaliano: japierdziu. I kupi tez ksiazke ktorej nikt nie przeczyta no i co?

"Ostatnie zmiany prawa autorskiego wprowadziły wynagrodzenia dla autorów i wydawców za wypożyczanie egzemplarzy utworów przez biblioteki publiczne. System ten znany jest pod nazwą public lending right."

https://zaiks.org.pl/1060,191,wypozyczenia_biblioteczne%E2%80%A6_kto_skorzysta_na_zmianach_prawa

Cos na zasadzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iThink: No coś w tym infoanarchiźmie jest. Ja sam na przykład nie widzę problemu w wykorzystywaniu treści które tworzę. Moje zdjęcia na flickrze wrzucałem jako Creative Commons i zamiast bóldupić że nikt ich nie kupił byłem dumnym jak widziałem że ktoś ich użył w kilku miejscach w sieci. Chętnie dzielę się plikami które mam i ogólnie mam dość swobodny stosunek do praw autorskich bo sam mam taki pogląd w życiu.
Co za debilizm xD Lobby widzę działa.


@MarianoaItaliano: Skoro debilami nazywasz ludzi ktorzy maja choc troche rigczu i nie kradna (oraz uznaja zasade ze za prace nalezy sie wynagrodzenie) to nie chce wiedziec jak nazywasz tego co w lustrze widzisz.
Za parking pewno tez nie placisz a zbiorkomem na gape jezdzisz.
Szkoda ze jeszcze nic nie wydales-chetnie bym se popatrzyl jak ludzie Cie dymaja na kasie kradnac Twoje utwory torrentami.
Pisałem wyżej o zdjęciach na Flickrze, zupełnie mi to nie przeszkadza.


@MarianoaItaliano: moglbys nie odwracac kota ogonem?
Ktos moze miec inne podejscie do tego jak zarabia wiedzac ze jego praca jest jednak duzo warta. Chyba ma prawo oczekiwac zaplaty za swoja prace-szczegolnie e tak zarabia na zycie? No chyba ze tez jest debilem a kazdy ma swoja prace udostepniac za darmo - komuna w czystej postaci
Chcesz to se udostepniaj-ale kazdy