Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 311
Śmieszy mnie że nagle po latach ludziom przeszkadzają torrenty czy pobieranie filmów, że za dużo zachodu z nimi i w ogóle lepiej zapłacić za Netflixa czy Spotify, zamiast uBlocka czy YouTube Vanced to kupowanie YouTube Premium xD Co to się z tym Internetem porobiło. Zrobienie czegoś niestandardowego przerasta pokolenie w którym co drugi nastolatek chce zostać programistą? xD Ja jak dostałem swój pierwszy komputer z dostępem do neta to nie miałem pojęcia co to internet w sumie, słabo znałem angielski a mimo wszystko umiałem sobie poradzić z takimi problemami.
#zalesie #heheszki #internet
  • 120
@iThink @MarianoaItaliano: trochę offtop, wybaczcie.
cóż jestem w obu obozach bo gierki na Steam, muzyka głównie ze Spotify, filmy to kino + wypożyczone konto Netflix czy inne VoD za flaszkę.
Ale krew mnie zalewa kiedy muszę mieć konkretne oprogramowanie uruchomione na konkrentym oprogramowaniu, które pozwoli mi obejrzeć film w sensownej jakości. To jest okradanie mnie z wolności, bo jestem zmuszany kjorzystać z oprogarmowania trzeciego, bo ci się tak dogadali. no #!$%@?,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fostrzyk: Mam podobnie. Raz na jakiś czas kupię coś na Steamie bo część gier ma wymagane DRM, mam kupionego Netflixa na telewizorze w domu, czy Cyfrowy Polsat ale jak coś wymaga tylko kilku kliknięć i jest tak samo wygodne to po co przepłacać. Kiedyś słyszałem jak artyści mówili że oni wrzucają swoje piosenki na YT za darmo bo to reklama a prawdziwe pieniądze to robią na koncertach. Disco Polo chyba najlepszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MarianoaItaliano: Ja działam na 2 fronty :P
Muzyka - vanced i torrenty plus chodzę na koncerty i mam Spotify na rok
Filmy - netflixa mam nie wiem po co bo tam NIC nie ma sensownego - torrenty i popcorntime - taki Netflix tylko mniej legalny ;) POLECAM
Książki - Kindle a co fajne na półkę
Gry -, pirat z skidrow albo piratebay a parę lat później goty za 40zl o ile
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@MarianoaItaliano: Zauważyłem że ludzie idą na łatwiznę że wszystkim. Zepsuło się ? Wyrzuć kup nowe. Nie ma jakiejś funkcji ? No trudno. Akceptują wszystko jak jest.
Telefony jeszcze parę lat temu sporo osób wgrywalo romy i telefony działały kilka klas lepiej teraz jak zwolni to nawet formata nie robią ludziska tylko nowy.
Pamiętam wczesne lata PL internetu pomysły z budowaniem bimbrowni do akwarium czyli butelki plus cukier drożdże i woda by
@Niebadzlosiem: jak dla mnie lepiej jest że nie musimy konstruować wymyślnych wynalazków ze śmieci, bo nie stać nas na oryginały, a możemy prostu kupić to co nam potrzeba. Zamiast kombinować jak skonstruować jakieś ustrojstwo lepiej jest je kupić i cieszyć się życiem. A przy okazji gospodarka zarobi (producenci albo importerzy, dystrybutorzy i sprzedawcy). Yes cannon free market.
@MarianoaItaliano: To jeszcze nic, powiedz przy dowolnej osobie słowa takie jak "wyczyść pamięć podręczną", "zrób optymalizację", "włącz wiersz poleceń", albo "wejdź w ustawienia" to dostają #!$%@?. Sam niedawno doświadczyłem sytuacji, w której klka osób nie ma na swoim telefonie menedżera plików, a po jego zainstalowaniu nie ma najmniejszego pojęcia do czego to służy XDDDD
@MarianoaItaliano: to nie jest kwestia torrentow a zamożności społeczeństwa i tego że 15 lat temu byle nastolatka miała komputer. Teraz mamy całe pokolenie które nie ma kompa w domu ew. laptopa ale i tak używa głównie smartphonea. Na konsole też ich stać. Więc komputera to oni ledwo używają. To było dla mnie kompletne zaskoczenie poznać ludzi co piszą maile na tablecie albo mają dzieci 10 lat co nie mają komputera bo