Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 311
Śmieszy mnie że nagle po latach ludziom przeszkadzają torrenty czy pobieranie filmów, że za dużo zachodu z nimi i w ogóle lepiej zapłacić za Netflixa czy Spotify, zamiast uBlocka czy YouTube Vanced to kupowanie YouTube Premium xD Co to się z tym Internetem porobiło. Zrobienie czegoś niestandardowego przerasta pokolenie w którym co drugi nastolatek chce zostać programistą? xD Ja jak dostałem swój pierwszy komputer z dostępem do neta to nie miałem pojęcia co to internet w sumie, słabo znałem angielski a mimo wszystko umiałem sobie poradzić z takimi problemami.
#zalesie #heheszki #internet
  • 120
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano ja odpuściłem torrenty z 2 głównych powodów-- używam tylko telefonu i tabletu (niestety iPad). Na obu (a w szczególności na iPadzie jest problem ze ściąganiem torrentow (na iPadzie to już w ogóle jest problem żeby ściągnąć coś więcej niż plik PDF). Po drugie po kilku latach na emigracji nie wiem jak to jest ze ściąganiem ludzi za ściąganie z torrentow (w Niemczech bardzo sprawnie karzą piratów), dlatego wolę już zapłacić od
  • Odpowiedz
wytłumacz mi po co mam ściągać seriale i filmy a potem kombinować z odtworzeniem tego na telewizorze zamiast jak zdrowy, biały, heteroseksualny człowiek walnąć się na kanapie, odpalić Netfliksa i zacząć oglądać?

@PanKracy582: rozumiem Twój punkt widzenia i masz racje, włączasz i masz. Nie chcesz grzebać przy sprzęcie bo po co.
Fajnie mieć TV Smart z Netflixem/YT/Spotify ale wystarczy że po 2 latach przestanie być TV wspierany*, filmy wycofają, Sony się
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano Mam ponad 30 lat, jeszcze 5-8 lat temu, gdy wychodził nowy sezon np. Gry o Tron, czy jakiś ciekawy album muzyczny, to obowiązkiem było korzystanie z nopremium, czy innych RapidShare oraz odpowiednia konfiguracja Kodi i nagranie tego na dysk zewnętrzny 1TB. Teraz jak człowiek nie ma czasu, a ma zasoby to abonament, w którym ma się dostęp do tysiąca seriali w cenie 6-paku piwa wydaje się śmieszny. Z grami tak samo,
  • Odpowiedz
  • 2
@MarianoaItaliano z jednej strony też mnie to dziwi z drugiej zaś po sobie też widzę pewna zmianę na gorsze:

KIEDYŚ: pisałem strony w html dla zajawki mimo #!$%@? kompa i braku wiedzy do tego grzebanie w linuxie + torrenty , peb, p2p, emule kazza i wszystko inne gdzie mogłeś znaleźć choć jedną fajna mp3

Dzis: Netflix, spotify i fabryczny dzwonek w telefonie od początku
  • Odpowiedz
za dużo zachodu z nimi i w ogóle lepiej zapłacić za Netflixa


@MarianoaItaliano: no to akurat prawda, jak chce obejrzeć fajny film to wchodzę na netflixa czy cda i oglądam. Jaki sens gdy nachodzi mnie ochota na wieczór musze ściągać coś przez pare godzin później #!$%@? się zneyszukiwaniem napisów itd
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: jak niektórzy inni piszą, nie wszyscy są złodziejami. Nie pracę nie dlatego, że nie potrafię ale dlatego, że to kradzież. Do tego jak zarabiasz normalnie (niekoniecznie dobrze) to często opłacanie takich usług jest warte tego, że nie trzeba tracić czasu na często upierdliwe korzystanie z kradzionej własności intelektualnej (prawie nigdy nie jest to tak wygodne i nie zawsze działa jak powinno).
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Kasa.
Jak jej nie miałem, robiłem wszystko, żeby jakoś zdobyć treści, które mnie interesowały. Teraz nie boli mnie wykupienie Spotify czy meczów w Eleven, więc to robię - jest to wygodniejsze i pewniejsze, niż np. szukanie streamów, a do tego bardziej uczciwe.

Nie wiem jak na świecie, ale w Polsce jest to najlepszy dowód na bogacenie się ludzi. 15 lat temu przeciętny internauta wolałby umrzeć, niż płacić 20 zł miesięcznie
  • Odpowiedz
Mamy kapitalizm i wszyscy są nastawieni na swój zarobek i dopóki nie będzie to karane to sę będę ściągał i tyle.


@Positano1: Dla Twojej wiadomosci - w polskim prawie download nie jest karany - scigac mozesz co chcesz wiec jesli ogladasz na takim cda to robisz to zgodnie z prawem. Jesli sciagasz z torrentow I JEDNOCZESNIE NIE UDOSTEPNIASZ (nie mam pojecia czy tak sie da) to rowniez jest to zgodne z
  • Odpowiedz