Wpis z mikrobloga

@MiszczJoda: kurde, zawsze w takim steku wycinam wszystko co jest białe, tak, że z jednego steka robi sie kilka kawałków xD i tak smażę. Ostatnio zrobiłem poprawnie, tj. wyciąłem tylko z brzegu a reszte w środku zostawiłem i wysmażyłem na medium rare, ale w miejscach gdzie było to białe to stek był tak gumowy, że masakra. Nie mam na to patentu i chyba zostanę przy wykrajaniu wszystkiego xD
  • Odpowiedz
@chixi: antrykotu nie kupuje z tego względu, a polędwica troche przydroga na moją kieszeń xd, stąd kompromis i kupuje rostbef. ale to białe właśnie rujnuje moje doświadczenia smakowe xD
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: Kurczę właśnie sobie planuje kupić to gówno. Ale się jeszcze zastanawiam bo mój piekarnik ma opcje slow cooking i jak ostatnio zrobiłem żeberka pieczone 4h to rodzina klaskała aż sąsiedzi dzwonili co się dzieje u nas i skąd taka radość. Także nie wiem jeszcze :/
  • Odpowiedz
@murdoc: @zalogowanyjako @szalony_kefir ja kupiłem na Aliexpress cyrkulator i kontener łącznie za 270 zł (72 USD) na listopadowych promocjach.

@spoko1 cooo?! Tłuszczyk wycinać? Jeszcze rozumiem z brzegu steka wyciąć ten twardy ale ze środka i dzielić taki stek z antrykotu na jeszcze mniejsze steki?! Przecież za to można trafić do więzienia ( )

@passa_bola: nieee, te mniejsze kawałki to Lidl, a większy Lidl albo Biedronka.
  • Odpowiedz
@fuuYeah: no musisz przemyśleć :D ja na razie mieszkam na wynajmowanych mieszkaniach więc też nie chciałem jakoś bardzo inwestować nie wiedząc ile będę tego używał dlatego budżetowo kupiłem sprzęt z poprzedniego komentarza żeby sprawdzić z czym to się je i czy będzie regularnie w użyciu.
  • Odpowiedz
@MiszczJoda takie ładne krowy z marketu? Szok! :D Jak masz Selgros u siebie w mieście to mają dział z sezonowanym mięsem (przynajmniej w Poznaniu) T-Bone i Tomahawk. Mówisz jaki gruby plaster chcesz i cieszysz się życiem bo sezonowane mięso jest #!$%@? w pyte :D
  • Odpowiedz
@passa_bola: to właśnie też niby było sezonowane :D a do Selgrosa sobie właśnie kartę wyrobiłem w tym miesiącu i właśnie planuję się tam wybrać po ryby i mięso do kolejnych testów sous vide
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@passa_bola: ja się w tańsze nawet nie bawiłem po opowieściach kumpla i od razu szedłem w anove. Dzięki! Postaram się znaleźć te pojemniki, wyglądają spoko
  • Odpowiedz