Wpis z mikrobloga

@pokey:

Odpowiem na > Da się to jakoś wyleczyć?

Tak. Minie czas to się wyleczy samo, aczkolwiek fizjoterapeuta może zalecić jakieś dodatkowe ćwiczenia.

Czy z takim schorzeniem można ćwiczyć czy grozi jakimś trwałym kalectwem?


Raczej tak, ale wołam @Poemat i @vudt
  • Odpowiedz
Temat jak zwykle mega rozległy żeby odpowiedzieć rzeczowo. Jeżeli chodzi o samą dyskopatię, to powyżej 30, 40 lat praktycznie każdy coś ma, jednak wcale to nie oznacza że musi boleć :) Często diagnostyka obrazowa jest stosowana w za dużym stopniu w stosunku do potrzeb w trakcie wykonywania diagnostyki - tzn. często objawy nie korelują ze stanem funkcjonalnym pacjenta.

Sam podam siebie jako przykład - posiadam przekozacką przepuklinę l5/S1 i nie ma ona
  • Odpowiedz
@pokey Zgaduję że praca za biurkiem 8h dziennie. To żadne schorzenie ziom, tylko choroba cywilizacyjna. Z prac siedzących po x latach nie mają tego tylko tylko ci, którzy nie byli u lekarza.
  • Odpowiedz
@vudt: dzięki za rzeczową odpowiedź. Nie obędzie się chyba bez jakiegoś ogarniętego fizjo na miejscu/

Da się ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Poemat: Ty zdążyłeś mnie już wyleczyć już dwa razy online, więc biorę te słowa za dobrą monetę.
  • Odpowiedz
Zgaduję że praca za biurkiem 8h dziennie

@Dr_Killjoy: Nawet więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) i od dziecka jestem strasznie zgarbiony. Nie miałbym z tym problemu, gdyby nie bolało strasznie przy każdym ruchu, w którym udział bierze czworoboczny a o jakimkolwiek martwym ciągu to mogę pomarzyć. Zakupów nie mogę nosić.
  • Odpowiedz