Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

tl;dr Webdeveloper chcący zostać DevOps/Cloud Architectem

Niedlugo będę stał przed ważnym wyborem zostania, bądź opuszczenia swojej dotychczasowej firmy. Chciałbym się nakierowac bardziej na DevOps, niżeli tak jak dotychczasowo - Web Development. Odkładając na bok kaskę, co byście wybrali:

1. Samorozwój w Devops, posiadanie realnych możliwości implementacji nowych rozwiązań w firmie [dość mała], zajebista atmosferka
2. Szukanie czegoś nowego, większych firm mających doświadczenie w takich praktykach i pracujący już w podobnych technologiach

Zaznaczam, że jestem żółtodziobem-juniorem z 1.5 rocznym expem komercyjnym w web developmencie mającym jakieś tam pojęcie o narzędziach DevOps [Ansible, Docker, Docker Swarm, podstawy AWS, Zabbix]

#programowanie #programista15k #devopsiarz #devops

Którą opcję wybrać?

  • Zostać 42.9% (9)
  • Szukać gdzie indziej 57.1% (12)

Oddanych głosów: 21

  • 18
@Wykopek_wykopek: mała/micro firma, to też pewnie mniejsze deploymenty, ale za to możesz mieć większy wpływ na kierunek rozwoju i dobór technologii, a zapewne nawet możesz pozwolić sobie na "wymianę" jednej technologii na inną. Możesz pokusić się o rozwój metodą prób i błędów. Oczywiście (najlepiej) nigdy na prodzie.

Duża firma, to duże deploymenty z niejednym przypadkiem adaptacji, ale raczej już na technologiach, które ktoś kiedyś wybrał - do podpatrzenia idealne, do rzeźbienia
@patrolez: Dość oczywisty wniosek, jednocześnie zmiana pracy pozwala mi na wybranie środowiska w technologiach w których już się pracuje i w których ja chciałbym pracować. Przyspiesza ono naukę owych technologii, zmniejsza częstotliwość uczenia się na własnych błędach w stosunku posiadania nad sobą kogoś bardziej doświadczonego.
@Wykopek_wykopek: nauka z mentorami to zawsze szybsza nauka, niż bez, ale możesz powielać ich schematy.

Nauka bez mentorów też ma swój urok, gdy jesteś wypuszczony na głęboką wodę :P

Jak w tej przypowieści, że przyszedł student do firmy i zrobił coś, bo nie wiedział, że doświadczeni ludzie mu nie powiedzieli, że się nie da :P
@patrolez: Nauka bez mentorów, w innej działce, w innych technologiach to czas który trzeba dodatkowo poświęcić poza pracą, gdyż w czasie pracy jest robota do zrobienia, a możliwości implementacji czegoś nowego są czasochłonne i zdecydowanie rzadziej się to robi. (Co nie jest oczywiście niemożliwe do połączenia).
@Wykopek_wykopek: każdy inaczej ci powie. Niektórzy ciągną do kariery, inni wolą małe firmy i braku czucia korpo itd. Ja widzę, że ciągnie cie do korpo. Zwłaszcza że masz dopiero 1,5 roku więc możesz się ciągle nadal rozwijać bo masz w czym. Pewnie większa firma wyjdzie ci lepiej. Lepiej pod względem rozwoju i lepiej pod względem finansowym
@open-alpha: Z takim podejściem i z perspektywą na stanowisko jeszcze się nie spotkałem. Nie chce wysuwać pochopnych wniosków, ale chyba Cię trochę wykorzystują w firmie. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Znam paru devopsów, którzy prezentują zgoła inne podejście.
@open-alpha: Myślę, że spoko, jestem przyzwyczajony do dużego natłoku zadań, lubię wyzwania z natury administracyjnej i łączenia tych różnych roli w których się devops wyróżnia. Teraz i tak siedzę po pracy i koduje, czy to dla firmy, czy dla siebie, więc whatever (°°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@open-alpha: Z takim podejściem i z perspektywą na stanowisko jeszcze się nie spotkałem. Nie chce wysuwać pochopnych wniosków, ale chyba Cię trochę wykorzystują w firmie. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Znam paru devopsów, którzy prezentują zgoła inne podejście.

@Wykopek_wykopek: pewnie maja devops w umowie a kompletnie nie ma to z tym nic wspólnego. Może praca dla banku tak wygląda ale nie widzi mi się robić znów u
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@open-alpha: Myślę, że spoko, jestem przyzwyczajony do dużego natłoku zadań, lubię wyzwania z natury administracyjnej i łączenia tych różnych roli w których się devops wyróżnia. Teraz i tak siedzę po pracy i koduje, czy to dla firmy, czy dla siebie, więc whatever (°°

@Wykopek_wykopek: wszystko zależy ile was jest jak jest sporo to oncalle kto chce tak samo z pachowanie