Wpis z mikrobloga

Drodzy, z braku #ps5 w sklepach kupiłem #xboxseriesx, ale jakoś mi nie podchodzi ani ten pad ani ta konsola :P Jednak przyzwyczajenie, to druga natura człowieka. Mam w związku z tym do Was pytanie, bo zastanawiam się czy mogę odstąpić od umowy, czy muszę wystawiać gdzieś na OLX i się wozić z tym (uprzedzę pytania, nie chcę na tym zarobić), czy w #mediaexpert przyjmą mi rozpakowaną konsolę, z włożonymi bateriami do pada itd. bez gadania, czy będzie problem, obniżanie ceny itd.? I takie samo pytanie o #cyberpunk2077, ktoś zwracał wersję pudełkową po tym komunikacie od #cdprojektred?

Dzięki z góry.
  • 17
@mich4l4: Ja w 2014r kupiłem około 6 sztuk PS4 jedna po drugiej ze względu na głośność i za każdym razem bez problemu zwrot dostawałem. A na konsoli grałem nawet po 3-4 dni a w jednej nawet odpakowałem DriveClub z folii. Kupowałem w MM , ME i EURO
@mich4l4: Pytanie. W jaki sposób kupiłeś konsolę? Przez internet czy stacjonarnie w sklepie? Bo jeśli stacjonarnie to możesz mieć z tym zwrotem problem. https://www.mediaexpert.pl/s,najczesciej-zadawane-pytania Dwa pierwsze pytania. Może przyjmą, może nie. Zależy od managera salonu. Chociaż w Twoim wypadku będzie to chyba już jako sprzęt używany - więc raczej nie. Jeśli składałeś zamówienie internetowo - masz 14 dni na odstąpienie od jakiejkolwiek umowy bez podawania konkretnego powodu.
@mich4l4: Oto co jest napisane na FAQ Media Expertu.

Jak i gdzie można zwrócić towar zamówiony w sklepie internetowym, odebrany w placówce stacjonarnej?
Kupujący ma możliwość zwrotu zamówienia w placówce, w której odbierał zamówienie, z zachowaniem terminu 14 dni od daty odbioru zamówienia.

Ty według tego opisu dokonałeś zamówienia. Zamówiłeś towar, odebrałeś wraz z zapłatą w placówce stacjonarnej. Takie jest moje rozumowanie. Według tego co jest napisane dalej - możliwe jednak,
Gdyby ktoś był ciekaw, to rozmawiałem ze znajomym kierownikiem salonu ME, który mówi, że to normalna sprzedaż na odległość i realizują normalnie 14-dniowe odstąpienia.
@Gall_Anonim1066: Kasę oddają normalnie wbrew głosom, które się pojawiły wcześniej, że to nie jest sprzedaż na odległość. Jest. Dzisiaj odstąpiłem. Oddali mi normalnie hajs. Za cyberpunka również, ale to ze względu na akcję CDP.