Wpis z mikrobloga

Chyba chciałbym kupić zegarek sportowy. Tylko jako prawilny fan #zegarki mam same mechaniczne sikory, a o takich cudach na baterie niewiele wiem, więc powiedzcie mi, czy w ogóle są takie sprzęty, które:
1. na co dzień bez specjalnego sygnału będą mi mierzyć kroki, puls itp - bez zakładania tej obręczy na cycki
2. jak będę chciał sobie zmierzyć dystans podczas biegania, czy jazdy na rowerze, to sobie to łatwo w apce włączę
3. najważniejsze - jak pojadę na #narty, to ustawię gdzieś w apce, że jeżdżę na nartach, i zegarek rozpozna kiedy zjeżdżam po stoku (i będzie wtedy liczył mi czas, trasę, itp), ale nie będzie wliczał w to czasu spędzonego na wyciągach i w gondolach
4. będzie współpracować z #iphone / #ios oraz najpopularniejszymi aplikacjami do sportu typu Endomondo (wiem, że to się zamyka, ale chodzi mi o typ)
5. bajery takie jak GPS, mierzenie wysokości itp. - mile widziane.

Da się tak?

Oglądałem sobie różne sprzęty w kwocie ok. 2.000 zł i najbardziej mi się Suunto 9 Baro (ew. Suunto Spartan Wrist HR cośtam) spodobał, ale ciężko znaleźć rzetelną recenzję, bo wszędzie są teksty sponsorowane. Dobry to sprzęt jako zegarek sportowy do w/w zastosowań, czy czymś innym się zainteresować?
#zegarkisportowe #suunto #garmin #kiciochpyta
  • 15
  • Odpowiedz
@advert: Garmin / Suunto / Polar - wybieraj coś z tego.

Garmin ma lepszą apkę. Ja mam Suunto i nie narzekam.

Minimalny model to Suunto 5 bo nie jesteś zależny od zewnętrznego GPS-a z telefonu. 9 jest super zegarkiem i ma praktycznie wszystko.

Tryb Nart na pewno działa. Kumpel też ma 5 i w zeszłym roku sprawdzał to na stokach :)
  • Odpowiedz
@advert: w tych pieniądzach możesz już coś wybierać, 1 i 2 bez problemu, z 3 będzie problem przy tych wyciągach i gondolach, bo to raczej całościowo liczy.
W 4 - Endo zdechło, ale z reguły są integracje z innymi aplikacjami, a sama appka Garmina jest ok.
5. w tym budżecie masz wszystko.

Z mojej strony lekkie wskazanie na Garminy i serię Fenix 6, są wszystkomające, ale możesz się nie zmieścić w
  • Odpowiedz
z 3 będzie problem przy tych wyciągach i gondolach, bo to raczej całościowo liczy.


@panato: ehh, to lipa, właśnie na tym mi najbardziej zależało, żeby to bezobsługowo działało.

Fenix 6 zdecydowanie poza budżetem, zwłaszcza że to ma być taki mój kaprys, żaden ze mnie sportowiec. Ze sportów głównie siłka, czasem tenis, czasem basen, zimą narty. Rower tylko rekreacyjnie.

Obczaję tego Fenixa 5, bo budżetowo widzę, że też bym się zmieścił.
  • Odpowiedz
@advert: jak nie masz czasowego ograniczenia to daj sobie na pepper.pl wyszukiwanie w stylu "garmin fenix" do obserwowanych i ci jakąś promkę znajdą, bo często są, zarówno 5, jak i 6.
  • Odpowiedz
@advert: Garmin Instinct Solar. Tez mialem podobny dylemat i najpierw kupilem Casio GBD100 ale oddalem bo oprocz do biegania i krokow to nie mierzy nic. Chyba, ze w ciagu pol roku wyszly jakies poprawki.

Pozniej kupilem AW3 i fajny ale to zabaweczka dla lalusiow a nie zegarek sportowy, wiec jesli wylaczysz powidomienia to do niczego sie nie przydaje. Jest tez delikatny wiec byle co i rysy / zbite szklo. Pomiar dokladny
  • Odpowiedz
Suunto 9 Baro


@advert: pytaj co chcesz, używam od ok pół roku, praktycznie nie mam uwag. nie wiem jak z tymi nartami bo na nartach nie jeżdżę, ale kupowałem go przede wszystkim do chodzenia po górach (i dlatego S9B a nie coś innego, FusedAlti bije wszystko inne) oraz do biegania. Sprawdza się super.
Tylko musisz wiedzieć, że to jest zegarek stricte sportowy, jako smartwatch w ogóle się nie sprawdza.
  • Odpowiedz
jako smartwatch w ogóle się nie sprawdza

@kabzior: w sensie że powiadomienia, maile itp - tej funkcjonalności nie ma? Jeśli o to chodzi, to mała strata. Ale jakoś zegarek chyba integruje się z telefonem, choćby za pomocą apki. Używałeś z iOS, czy Androidem?
  • Odpowiedz
@advert: ma takie funkcje, samo powiadamianie działa nawet OK (chociaż nie używam, bo noszę tylko do aktywności a nie cały czas) tylko w porównaniu z typowymi smartwatchami nie ma odpowiadania, całych treści itd.
integruje się z telefonem super, przez apkę na iOS, wszystko działa szybko i stabilnie.
  • Odpowiedz
@advert: nie idź w poprzednią generację, niedopracowana i za dużo problemów stwarza, nie dostaje nowych funkcji i ludzie na forum oficjalnym narzekają. 9 jest już dosyć długo na rynku więc spokojnie można trafić na bardzo dobre promocje.
  • Odpowiedz
@Kuciak: w polarach jest platforma polar flow - masz tam do wyboru kilkanaście albo kilkadziesiąt aktywności. I masz to w zegarku. Widzę, że są nawet narty wodne. Pływanie tak samo - gdy pływasz to zegarek rozpoznaje nawet twój styl.
  • Odpowiedz