Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1778
wracam z trasy, 2km od domu zatrzymała mnie drogóweczka beemką. Jechali za mną może z 30km przez co nawet nie było jak przycisnąć, pilnowałem się, żeby na pas nie najechać XD zaczęło się grzecznie, dzień dobry starszy antyperspirant jakistam, wziął dowód, żeby szybciej było. Do czasu aż zapytałem o powód kontroli. Wiecie jaki był powód? Ano brak tego powodu. Rutynowa kontrola trzeźwości xD Kuźwa jadą za mną 30km i nie mogą rozpoznać, że jestem trzeźwy? Sam proces sprawdzania moich dokumentów trwał może z 15 minut (miało być szybciej xD). Po tym przyszedł drugi krawężnik i mówi, że będzie stan techniczny samochodu sprawdzał. Samochodu, który ma na lewym boku wielkimi literami napisane SIEŃKO I SYN, SAMOCHÓD ZASTĘPCZY. Tak, jechałem zastępczym z salonu. Po sprawdzeniu stanu opon, wszystkich żarówek, obowiązkowego wyposażenia i moich rzeczy w bagażniku w końcu dostałem swój upragniony dowód oraz zostałem miłościwie puszczony do domu z życzeniem miłego dnia. A potem się dziwią czemu ludzie sobie mrugają długimi i wklepuja w mapy ich lokalizacje, jak ich rutynowa kontrola trwa więcej niż kontrola ćpuna przewożącego kilo koksu (,)
  • 75
@twinzpl: a ja z drogóweczką mam inną śmieszną kwestię, kontrole w czasie covida, raz rutynową a raz za prędkość, auto mam na swoją firmę. Pod koniec każdej kontroli klawisz pytał się mnie czy korzystałem z tarczy antykryzysowej xD
Spotkaliście się z tym?
@twinzpl
Jeśli uważamy, że przeszukanie samochodu jest ze strony policji przejawem złośliwości, na przykład za brak zgody na przyjęcie mandatu, przed przeszukaniem możesz zażądać sporządzenia protokołu z czynności . Konieczność wypełniania dokumentów może osłabić dydaktyczny zapał funkcjonariusza.
W protokole powinny znaleźć się informacje dotyczące miejsca i czasu, dane uczestników, przyczyna i przebieg kontroli, spis znalezionych przedmiotów i podjęte wobec nich czynności. Osoby uczestniczące mają prawo zgłosić zarzuty co do treści protokołu. Ewentualne