Wpis z mikrobloga

Obok oczywiście Tygodnika Neuropa ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepszym pojedynczym źródłem informacji o wydarzeniach i trendach na świecie jest - a jakże - The Economist. Warto go czytać niezależnie od pory roku, bo to jedno z bardzo nielicznych wydawnictw prasowych, od których lektury na pewno się nie głupieje, ale to wiecie, bo nudzę od tym od dawna. Niemniej koniec roku przynosi dodatkowe powody, żeby jeszcze raz o Economiście wspomnieć.

Otóż dość niezwykły coroczny świąteczno-noworoczny numer na 2020 już się ukazał:

https://www.economist.com/weeklyedition/2020-12-19

W Empikach w papierze będzie pewnie w okolicach weekendu (albo zaraz po). Co w nim takiego niezwykłego?

Ano po pierwsze to, że zawiera dwa razy więcej treści w tej samej (bodajże 29 zł niezależnie od formy, czyli i w papierze i w aplikacji) cenie. Jest więc jak na polską kieszeń dużo bardziej opłacalny niż zwykłe wydania, jest to zatem dobra okazja, żeby posmakować tego stylu w dobrej cenie "za stronę".

Po drugie, oprócz standardowych działów zawiera cały szereg artykułów w unikatowych "Christmas Specials". Są one takie bardziej lajfstajlowe w tematyce i formie, a tym samym ich przydatność do konsumpcji to wiele miesięcy. Tegoroczny otwierający sekcję artykuł traktuje swoją drogą "incepcyjnie" o newsletterach wydawanych raz na rok: https://www.economist.com/christmas-specials/2020/12/19/christmas-newsletters-are-a-form-of-slow-social-media

Po trzecie, zamiast zwyczajowych piguł informacyjnych "Politics this week" i "Business this year" jest "The world this year" (cały numer jest zresztą jednym wielkim podsumowaniem roku i spojrzeniem w przyszłość). Taki numer może więc mieć pewną wartość sentymentalną, bo jest spojrzeniem na kończący się rok już z pewnego dystansu. "The world this year" otwiera numery i z poprzednich lat, można więc sobie zbudować taką sentymentalną kolekcję:
* 2020
* 2019
* 2018
* 2017
* 2016
* ...
* 2010
* ...

PS: Nie, Economist mi za to nic nie płaci, po prostu chciałbym, żeby było u nas więcej prawdziwych centrystów na miarę zachodnią, a nie tych, co myślą, że niebicie gejów i uznawanie że globalne ocieplenie istnieje, ale nie należy z nim nic robić, to już centryzm. No a w tym może być pomocna lektura takiej prasy. Wesołych Świąt!

#gruparatowaniapoziomu #prasowka #neuropainformuje #neuropa #4konserwy #economist #theeconomist #rozwojosobisty
eoneon - Obok oczywiście Tygodnika Neuropa ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepszym pojedynczym źródłem...

źródło: comment_1608232149N7SKmkZqnKpd030kfqu3gN.jpg

Pobierz
  • 31
@ivbefre: jeżeli zależy Ci na treści to ze spokojem wersję cyfrową kopiujesz do translatora googla i 95% rzeczy jest dobrze przetłumaczona, a tych pozostałych 5% zrozumiesz z sensu zdania lub jak spojrzysz na oryginał. Radzę spróbować i samemu ocenić.
Niestety mój angielski nie jest na takim poziomie, by w miarę wygodnie czytać taką prasę ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@ivbefre: Założę się, że jest.

PS. Po angielsku łatwiej czyta się książki popularnonaukowe, a mniej więcej w tym klimacie są artykuły The Economista, niż np. Harry'ego Pottera ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczególnie jeśli czytasz o czymś, że tak powiem, "z twojej branży"
@eoneon: napisałeś że czasopismo jest dostępne w empikach, sorki jeżeli pytanie głupie ale normalnie na dziale z czasopismami to jest? Nigdy nie widziałem? Swoją drogą to jest miesięcznik, tygodnik? Z góry dzięki za odpowiedź.
Z jakiego powodu uważasz, że centryzm jest dobry i co on w tym kontekście dla Ciebie znaczy


@Ilythiiri: Tłumaczyłem to w szczegółach tu:

https://www.wykop.pl/link/5109073/comment/68631265/#comment-68631265

napisałeś że czasopismo jest dostępne w empikach, sorki jeżeli pytanie głupie ale normalnie na dziale z czasopismami to jest? Nigdy nie widziałem? Swoją drogą to jest miesięcznik, tygodnik? Z góry dzięki za odpowiedź.


@Cinex: Pewnie nie w każdym Empiku to jest, ale w takich większych -