Wpis z mikrobloga

My tu sie smiejemy ze tam 40% polakow twierdzi, ze nie placi podatkow, ale sami takich polakow mamy w naszym szanownym gronie.

Klęska programu PPK

70% polakow dalo sie zrobic w balona i sie wypisalo z PPK i PPE, a to jest pierwszy krok do wziecia odpowiedzialnosci za swoje emerytury.

W zeszlym roku, jak przystepowalismy do PPK/PPE, jeszcze zanim sie zainteresowalem #gielda tez tak krakalem, nie zaglebiajac sie w temat. No i bym byl stratny jak bym sie wypisal.

W #ppe ja place tylko podatek od 3,5% mojej pensji brutto, a reszta jest dodatkowo platna przez pracodwace no sie troche tam uzbieralo + odsetki.

Ponadto mozna zarzadzac tam alokacja fundyszy. mozna wybrac czy chce sie w wiekszym % inwestowac w akcje czy inne bezpieczniejsze instrumenty.

No i mozna te srodki wyplacic ( troche sie wtedy traci) lub przetransferowac np. do IKE w swoim Banku i tam tez juz samemu zarzadzac kasa.

Ja rozumiem ze przez #ofe ludzie sa uprzedzeni ale ze swojego doswiadczenia moge tylko pwoedziec, ze wrto sie zaglebic w ten temat jednak.
KwasneJablko - My tu sie smiejemy ze tam 40% polakow twierdzi, ze nie placi podatkow,...

źródło: comment_1608644512gWiqJJ8rRTTELttkMfoCMs.jpg

Pobierz
  • 241
Ja raczej widzę to jako że większość ludzi zarabia tak mało że te 2% wypłaty mniej ich boli na tyle że uznali za konieczne wypisanie się.


@kRz222: w sensie że te powiedzmy 40 zł przy ok. 3 netto to tak potrzebuje że nie chce dodatkowych 30 zł o pracodawcy i na koniec roku bodajże 250 na emeryturę? No niech w wieku 65 lat zatem wegetuje za 1k złotych.