Wpis z mikrobloga

Siemka, kupiłem sobie ostatnio pianino Yamaha p45, i w zestawie dołączony był niewielki pedał sustain. Tylko, że ten pedał działa dość "zero-jedynkowo". Widziałem, że są do kupienia lepsze na allegro, i stąd moje pytanie, czy np: taki

https://allegro.pl/oferta/pedal-sustain-casio-korg-roland-yamaha-keyboard-7822959158

będzie lepszy, i działał "stopniowo"? Bo oryginalny z Yamahy kosztuje 300zł więcej, a to już trochę sporo jednak dla mnie ;d

#pianino #keyboard #instrumenty
  • 7
@radekrad: @tomtom666: Hmm, jak oglądałem filmiki z różnymi pianistami, to widziałem, jak pedał jest wciśnięty na różnych poziomach... Ale to może ja po prostu muszę się nauczyć korzystać z sustaina ;) Pianino mam od paru dni, wcześniej grałem na keyboardzie, gdzie pogłos ustawiałem sobie na przekrętłach. Dzięki Panowie za odpowiedzi :)
Najczęściej pedału używa się właśnie w systemie 0/1. Jest coś takiego jak półpedał (half damper), ale to już nieco bardziej zaawansowana technika. Daje to coś pomiędzy jedną a drugą opcją, ponieważ z tego co kojarzę to po prostu część brzmienia (częstotliwości) jest tłumiona a reszta się wydobywa.

Np. ten pedał powinien mieć obsługę półpedału (i jest Twój model wymieniony jako obsługiwany, ale nie jestem pewny, że będzie dawał faktycznie efekt półpedału a