Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 99
Mirki, jadę dzisiaj koło 18 w podróż do miejscowości oddalonej o 400km, ile powinienem zrobić przerw? Czy wliczać w to też nocleg w aucie na którymś kilometrze? Jak to rozplanować? Myślałem o przerwach 2godzinnych, żeby rozprostować nogi co godzinę jazdy, co myślicie? Wezmę ze sobą jakieś konserwy, trochę żwiru dla kota, gdyby potrzeba mnie złapała itd.
#motoryzacja #podroze #samochody
  • 27
@Ravciu: ty tak serio? xD
kato>zielona góra, tam #!$%@?łem walizki, wyjarałem fajka, i powrót.
a ze dwa lata temu kato>berlin>neusterltz, #!$%@?łem walizki, z tym że w powrotnej godzinny spacer po Berlinie. i też powrót.
żaden ze mnie twardziel, czasu po prostu szkoda. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@dos_badass: to będzie moja pierwsza tak daleka podróż, od niedawna mam prawko, zazwyczaj jeździłem max 2km do sklepu i z powrotem, dluzsza przejażdżka kończyła się bólem pleców, temu bym sobie robił przerwy w trasie, żeby się przejść. Nie wiem czy jestem dostatecznie przygotowany, na pewno wezmę jeszcze jakiś soperan jakby żwir nie starczał :/, już czuję ten stres
@dos_badass: zależy jakie auto/jaki fotel/jaka droga/jaki ruch. Jak auto daje radę a fotel ma odpowiednie podparcia, to co najwyżej zakwas w łydce od trzymania gazu

Ogólnie nie wyobrażam sobie auta bez tempomatu, ale przy dużym ruchu i na jednojezdniowych krajówkach to i tak ciężko go używać, chyba że adaptacyjny. Sunięcie autostradą to inna sprawa, tam można na autopilocie

Mnie bardziej natomiast męczy godzina w korku w manualu, niż 4h trasy. A
@Atreyu: akurat latałem wieczorem i nocami, najlepiej. prócz świtu, bo łamie już, wiadomo.
mowa o stilo, w jednym mam tylko manetkę do podpięcia, kostka już jest.
w drugim więcej rzeźby, dlatego zwlekam.
no i w stilo masz tempomat z radarem, bajka ponoć.
na wiosnę będę grzebał.
a do niemiec golfem wtedy leciałem, 1500km na strzał, letko nie było. xD
@dos_badass: mój rekord 5.2k km w dwa tygodnie, z czego to była 2x przeskoczona trasa Liverpool-Kraków 2000km ( )

Przerwy na tankowanie, siku, prom, jedna drzemka na parkingu jak robiłem się senny. Większość trasy na tempomacie, za zachodnią granicą dużo bardziej bezstresowo połyka się kilometry. Jechałem Saabem 9-3, co prawda nie auto miejskie, ale też nie limuzyna i dałem radę na luzie
Atreyu - @dos_badass: mój rekord 5.2k km w dwa tygodnie, z czego to była 2x przeskocz...

źródło: comment_1608875995pQZQWLe0fOUm0cnz23aa8I.jpg

Pobierz