Wpis z mikrobloga

Kontynuując wątek szafy która postanowiłem zrobić samemu i nauczyć się nowej rzeczy: klik
Dla niewtajemniczonych: stolarz zawołał 5-5,5k pln. Stwierdziłem ze zrobie/nauczę się robić szafę sam i planuje zmieścić się w kwocie 2,5k.
Prawdopodobnie przed nowym rokiem uda mi się dociąć brązowe fronty na dole szafy. Klej w sprayu i okleinę oraz zawiasy i tipony kupiłem. Rozważam również w górnych szafkach dołożenie po jednej półce no i w tej wielkiej wnęce po prawej dwie półki dojdą na pewno. Obecne półki zamówiłem w Obi:
* Jakość wykonania:w porządku
* Czas realizacji: słabo.
* Cena: drogo
Więc kolejny materiał ponownie będę zamawiał w hurtowni.
Dziś wjechało siedzisko. Formatki robiłem samodzielnie, a materiał zamówiliśmy taki sam co mamy obicie kanapy w salonie bo zależało nam na ciągłości materiałów:)
Panele są tylko przyłożone więc lewa strona jest ciut za nisko i całość jest krzywa. Mogłem dociąć formatki do samych drzwi, ale skoro już po ptakach to po prostu chyba pomaluje ścianę pod kolor obicia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś wieczorem będę kleił obicia siedziska mamutem.
Płyty kleilem i łączyłem wkrętami. Siedzisko dodatkowo ma kołki, a każdy moduł szafy jest dodatkowo ze sobą skręcony.

Do tej pory wydałem: 1551pln

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #diy #zrobtosam #stolarstwo #chwalesie #meble #remontujzwykopem #remont #szafagra
Aeciatko - Kontynuując wątek szafy która postanowiłem zrobić samemu i nauczyć się now...

źródło: comment_1608911462oXnaFuRZusW1B9Vw4aIwnS.jpg

Pobierz
  • 109
@Aeciatko: to obicie przy domofonie xDDDDDDDDDDDD


@emerozu: Mirek to są ślady markera bo na nim porobiłem pare krech. Obicie przy domofonie wyglada bardzo dobrze. Jedynie w miejscu gdzie jest przełącznik światła mogłem mniejsza dziurę zrobic, ale jak płytę trochę podniosę do góry to szpara zrobi się mniejsza, choć dalej idealnie nie będzie.
Nooo elegancko wyszło naprawdę! Ja na wiosnę ruszam z projektem „zmiana zawodu o 180 stopni” więc będę podobne rzeczy przechodził. Powodzenia!


@tehacz: W sensie ze będziesz odbierał mieszkanie i chcesz je samemu zrobic czy rzeczywiście planujesz zmienić zawód?
@worldmaster: Nie dopytywałem jeszcze o ceny frontów. Wciąż się zastanawiam czy brac lakierowane w biały połysk czy z akrylu. Górna cześć to 4male fronty na tipony. Dolna to 3male fronty również na tipony(płytę mam) a największa cześć to trzy skrzydła na zawiasach z frezowanym uchwytem do otwierania.
@Aeciatko te tipony to kupiłeś montowane w płycie czy na płycie?


[]

@kodijak: Na płycie. Innych nie znam. Powiedziałem ze chce takie przyciski do frontów żeby mi je otwierało bo nawet nazwy nie znałem no to mi dali co mieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aeciatko to idź oddaj jak da radę, w płycie są praktyczniejsze. Nie zajmują miejsca, nie wadzą przy wkładaniu i wyjmowaniu rzeczy, i łatwiej się sprząta w szafce.