Wpis z mikrobloga

Kontynuując wątek szafy która postanowiłem zrobić samemu i nauczyć się nowej rzeczy: klik
Dla niewtajemniczonych: stolarz zawołał 5-5,5k pln. Stwierdziłem ze zrobie/nauczę się robić szafę sam i planuje zmieścić się w kwocie 2,5k.
Prawdopodobnie przed nowym rokiem uda mi się dociąć brązowe fronty na dole szafy. Klej w sprayu i okleinę oraz zawiasy i tipony kupiłem. Rozważam również w górnych szafkach dołożenie po jednej półce no i w tej wielkiej wnęce po prawej dwie półki dojdą na pewno. Obecne półki zamówiłem w Obi:
* Jakość wykonania:w porządku
* Czas realizacji: słabo.
* Cena: drogo
Więc kolejny materiał ponownie będę zamawiał w hurtowni.
Dziś wjechało siedzisko. Formatki robiłem samodzielnie, a materiał zamówiliśmy taki sam co mamy obicie kanapy w salonie bo zależało nam na ciągłości materiałów:)
Panele są tylko przyłożone więc lewa strona jest ciut za nisko i całość jest krzywa. Mogłem dociąć formatki do samych drzwi, ale skoro już po ptakach to po prostu chyba pomaluje ścianę pod kolor obicia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś wieczorem będę kleił obicia siedziska mamutem.
Płyty kleilem i łączyłem wkrętami. Siedzisko dodatkowo ma kołki, a każdy moduł szafy jest dodatkowo ze sobą skręcony.

Do tej pory wydałem: 1551pln

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #diy #zrobtosam #stolarstwo #chwalesie #meble #remontujzwykopem #remont #szafagra
Pobierz Aeciatko - Kontynuując wątek szafy która postanowiłem zrobić samemu i nauczyć się now...
źródło: comment_1608911462oXnaFuRZusW1B9Vw4aIwnS.jpg
  • 109
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aeciatko: 5k za to? Aktualnie u osób które robiły mi szafę wyszłoby koło 1,2-1,5k za to. Robiłem większą szafę przesuwną, z szufladami, amortyzatorami, wielkim lustrem 2,5m na 1,5m za 3k.
Choć nie wiem ile to obicie. ciężko to mi wycenic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rafalski45: nie. Porządne wykonanie. Nie najwyższa jakość ale jednak spoko. Dobra jakość i wykonanie, cichy domyk w szufladach itd. Choć inna firma wyceniła prawie na 6k. A komandor na więcej...
Ale kwestia żeby wiedzieć gdzie szukać i pytać. Są firmy mniej znane i robiące taniej a równie dobrze a przynajmniej na tyle że wygląda zajebiście, działa ok i tyle
@Aeciatko: o kurde xD widzę, że rozwinąłeś projekt. Szkoda, że cały nie jest na biało, a moim zdaniem pomysł z siedziskiem super, zawsze mi czegoś takiego brakuje xD


@Bellie: Normalnie bym zawołał bo sporo osob z tamtego tematu o to prosiło ale nie potrafię tego robić:D Co do bieli to zobaczymy jak wyjdzie z frontami. Jestem dobrej mysli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Aeciatko: estetyka padła
@Rafalski45: nie. Porządne wykonanie. Nie najwyższa jakość ale jednak spoko. Dobra jakość i wykonanie, cichy domyk w szufladach itd. Choć inna firma wyceniła prawie na 6k. A komandor na więcej...

Ale kwestia żeby wiedzieć gdzie szukać i pytać. Są firmy mniej znane i robiące taniej a równie dobrze a przynajmniej na tyle że wygląda zajebiście, działa ok i tyle

@Loloman: Panie nie ma opcji żebyś za tyle taka ogarnął. A
@Aeciatko: chyba miras przez ten jeden front u góry przy drzwiach nie zmieścisz się w jednej płycie. Targuj się, żeby ci go z jakiegoś ścinka za 50 dych doliczyli


@Rafalski45: Poprzednie nie miało być do Ciebie:-) Nie mam pojęcia jeszcze ile fronty mogą kosztowac ale myslisz ze wtopiłem z ta jedna szafeczka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aeciatko: jak bym dał nieregularnie fronty z mlecznego szkła albo lustrzane w aluminiowych ramkach. Jak chcesz to dam Ci namiar na firmę co robi takie i wysyła.


@apee: Mirek daj namiary! W korytarzu wprawdzie już zostanę przy swoim planie ale bardzo chętnie w sypialni użyłbym takich frontów!:)
@Aeciatko: zależy jak się dogadasz. W niektórych hurtowniach sprzedają płyty na połówki, ale formatkowanie i tak liczą za całość. Gdybyś nie był w stanie się dogadać, to zawsze możesz strzelić go w innym kolorze np z castoramy. Ogólnie jak zrobisz rozpiskę, to wpisz go na końcu
@Aeciatko: Obicie wygląda dziwnie, ale pewnie fajnie się tam buty ubiera :P


@PossessedPriest: Jeszcze tego nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Aeciatko: obicie przy domofonie/włączniku światła będzie pysznie u*********e od palcowania i rąk. Co kto lubi.

Jak chesz ciagłość materiałow to jeszcze takie obicie przywal na górę tej wnęki bo teraz wyglada dziwnie.

@celulozy: Po zamontowaniu obicia stwierdziłem ze góra tez musi być z
Dla niewtajemniczonych: stolarz zawołał 5-5,5k pln. Stwierdziłem ze zrobie/nauczę się robić szafę sam i planuje zmieścić się w kwocie 2,5k.


@Aeciatko: w sumie spoko, ale za ok 1,5k w ikei byś sobie całą meblościanke rozkminił xD

@Loloman: aktualny stan autor wycenił na 1550. To jest cena mniej więcej 3 płyt z pocięciem, oklejeniem plus wkręty i inne pierdoły


@Rafalski45: Tak uściślając to za płyty pocięcie i oklejenie dałem około 800zl. Zostało mi na tyle dużo brązowej płyty(dali mi) ze starczy jeszcze na blendę na dole, dolne fronty i może jeszcze na jedna półkę. Reszta to koszty obicia, wkrętów, kołków, kleju, nóżek, czyli tak jak napisałeś.