Wpis z mikrobloga

Kontynuując wątek szafy która postanowiłem zrobić samemu i nauczyć się nowej rzeczy: klik
Dla niewtajemniczonych: stolarz zawołał 5-5,5k pln. Stwierdziłem ze zrobie/nauczę się robić szafę sam i planuje zmieścić się w kwocie 2,5k.
Prawdopodobnie przed nowym rokiem uda mi się dociąć brązowe fronty na dole szafy. Klej w sprayu i okleinę oraz zawiasy i tipony kupiłem. Rozważam również w górnych szafkach dołożenie po jednej półce no i w tej wielkiej wnęce po prawej dwie półki dojdą na pewno. Obecne półki zamówiłem w Obi:
* Jakość wykonania:w porządku
* Czas realizacji: słabo.
* Cena: drogo
Więc kolejny materiał ponownie będę zamawiał w hurtowni.
Dziś wjechało siedzisko. Formatki robiłem samodzielnie, a materiał zamówiliśmy taki sam co mamy obicie kanapy w salonie bo zależało nam na ciągłości materiałów:)
Panele są tylko przyłożone więc lewa strona jest ciut za nisko i całość jest krzywa. Mogłem dociąć formatki do samych drzwi, ale skoro już po ptakach to po prostu chyba pomaluje ścianę pod kolor obicia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś wieczorem będę kleił obicia siedziska mamutem.
Płyty kleilem i łączyłem wkrętami. Siedzisko dodatkowo ma kołki, a każdy moduł szafy jest dodatkowo ze sobą skręcony.

Do tej pory wydałem: 1551pln

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #diy #zrobtosam #stolarstwo #chwalesie #meble #remontujzwykopem #remont #szafagra
Aeciatko - Kontynuując wątek szafy która postanowiłem zrobić samemu i nauczyć się now...

źródło: comment_1608911462oXnaFuRZusW1B9Vw4aIwnS.jpg

Pobierz
  • 109
@Aeciatko: Szafa fajna, super pomysł. A nie brałeś pod uwagę zrobienia szafy PAX z Ikei i poprawienia jej według własnych upodobań? Nie wychodziłoby taniej?

Moja żona chciała do sypialni szafę ale nigdzie nie było dokładnie takiej jak chciała. Koniec końców najtaniej wyszło nas zaprojektowanie właśnie Paxa w Ikei.

@borysszyc: Nawet nie myślałem o tym. Kolega mi podpowiedział ze sam sobie złożył szafe i poleciałem tym tropem. Pokaz zdjęcie swojej;)
Po co ta szpara pod sufitem? Syf będzie się zbierał.


@Kogutt: Tam będzie blenda maskująca. Kurz dalej się uzbiera ale nie będę go widział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aeciatko: albo to tak tylko wygląda na zdjęciu albo ta tkanina ma pewien... kierunek, i przynajmniej na zdjęciu wyglada jakby niektóre panele były jaśniejsze, a niektóre ciemniejsze, więc albo trzeba obrócić, albo jesli nie mam racji lub ci nie przeszkadza to yolo :P
@Aeciatko: albo to tak tylko wygląda na zdjęciu albo ta tkanina ma pewien... kierunek, i przynajmniej na zdjęciu wyglada jakby niektóre panele były jaśniejsze, a niektóre ciemniejsze, więc albo trzeba obrócić, albo jesli nie mam racji lub ci nie przeszkadza to yolo :P


@pies_ogrodnika: To jest specyficzny materiał. Za każdym razem inaczej wyglada i uzależnione jest to od kierunku ruchu np dloni. Jednak dwa panele tam gdzie domofon są ciemniejsze
@Aeciatko: Aha, no spoko widac taki materiał był zwyczajnie. Zauważyłem bo sam dobrze pamiętam jak matka się zdecydowała sama zrobić zasłony do salonu, i jak juz skończyła to biore jedną, biorę drugą, trzecią i mówię że patrz - jedna odstaje kolorystycznie tak jakby - i faktycznie wystarczyło obrócić i pyk, trzy takie same. Dodam, że co się #!$%@?ła to jej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aeciatko: Aha, no spoko widac taki materiał był zwyczajnie. Zauważyłem bo sam dobrze pamiętam jak matka się zdecydowała sama zrobić zasłony do salonu, i jak juz skończyła to biore jedną, biorę drugą, trzecią i mówię że patrz - jedna odstaje kolorystycznie tak jakby - i faktycznie wystarczyło obrócić i pyk, trzy takie same. Dodam, że co się n*******a to jej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pies_ogrodnika: No