Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirówny, muszę kupić telefon i wybrałem 4 opcje.
1) Iphone 8 - nigdy nie miałem iOS.
2) Huawei P20
3) Samsung Galaxy S9
4) Samsung Galaxy S8
Którego polecacie i dlaczego? jak wam się sprawują te telefony no po roku użytkowania.


#android #apple #kiciochpyta #telefony
  • 17
  • Odpowiedz
@kograman: iPhone mają 5 lat wsparcia. Samsungi max 3. To znaczy, że po 3 latach producent się wypina i ma w dupie aktualizacje oprogramowania

5 letni iPhone działa płynnie, 5 letni Android potrafi stwarzać problemy przy pisaniu SMS, bo napuchnie od syfu instalowanego domyślnie i jest ogólnie mniej stabilny i mniej wydajny
  • Odpowiedz
@kograman: nigdy nie liczyłem godzin na ile starcza, ale nigdy mi się nie zdarzyło, żeby telefon się rozładował w ciągu dnia. Z reguły na koniec dnia mam około 80%. Wszystko zależy od użytkowania, niektórzy korzystają z telefonu aktywnie kilka godzin dziennie oglądając youtube, robiąc zdjęcia i grając, a inni przez cały dzień sprawdzą godzinę i napiszą jeden SMS
  • Odpowiedz
@kograman Według mnie Samsunga warto brać nowego, taki dwuletni telefon (i więcej) cierpi już na swojego rodzaju "powolność". Mając prywatnie Galaxy S8 była sytuacja w pracy że jako nowy biurowy szef dał mi swojego starego iPhone 5S którego On pewnie nigdy nie formatował bo jest człowiekiem który się na tym nie zna i byłem pod dużym wrażeniem jak taki telefon po takim czasie potrafi działać ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
SE 2020 o ile nie grasz w gry wystarczy Ci spokojnie na cały dzień, troszeczkę ponad 4 godziny SOT na ciągłym LTE, wifi, BT. Z tych wszystkich chyba tylko iPhone 8 będzie fajnym wyborem
  • Odpowiedz
@kograman: jeżeli zastanawiasz się nad iPhone 8 to polecałbym jednak wybrać SE. Ja wybrałem 8 bo to była tańsza opcja ale po pół roku korzystania z niego widzę że nie warto było oszczędzać. Przede wszystkim bateria bardzo słabo trzyma. Co najmniej dwa razy dziennie muszę go ładować, a głównie przeglądam wykop i słucham muzyki w trakcie dojazdów do pracy. Do tego aparat jak na dzisiejsze standardy jest mocno średni. W SE
  • Odpowiedz