Wpis z mikrobloga

Jan Piątkiewicz z bikeshow.cc:

Nie chce żadnych pieniędzy od producentów bo nie będzie to wyglądało obiektywnie


Szajbajk:

Dej pół miliona na pensjonat z saunami


Link do zbiórki

Zawsze do filmów Daniela podchodziłem z pewnym dystansem, ale zdawałem sobie sprawę że jego główny target odbiorców to nastolatkowie +/- 15 lat i od biedy obejrzałem jakiś jego tutorial (oczywiście o 3 razy za długi)

Ale po tej akcji myślę że Szaju totalnie odleciał i na wzór innych Youtuberów zaczął wyciągać hajs od gimbo-widowni
#rower #szosa #mtb
Zabi96 - Jan Piątkiewicz z bikeshow.cc:
 Nie chce żadnych pieniędzy od producentów bo...

źródło: comment_1609085644ml9AvKPOaU8T16T3zKcUZr.jpg

Pobierz
  • 76
nikt niech nawet nie próbuje wmawiać ze piątkiewicz jest obiektywny


@rekin156: Ja oglądam bikeshow tylko celem zabicia czasu i szukania rozrywki jak nie mam już nic do oglądania na chomiku :)
Na pewno fanbojem nie jestem, ale ostatnio miał np świetną wrzutkę o singlach w sudetach co przejechali na gravelach.

Jeśli zaś chodzi o Piątkiewicza to jest to dobry znajomy mojego znajomego i ten znajomy mówi, że Janek do solidny i
Jak już temat zszedł na inne rowerowe kanały to polecę Bushcraftowego, bo coś na tym jego rowerowym kanale mało subów, z 8x mniej niż na głównym kanale ( ͠° °) Tematyka bikepacking, turystyka rowerowa, ultramaratony.
https://www.youtube.com/channel/UCALmZElU48SIRSyAHHXMwfA

A rozrywkowo Burdel na Kółkach ( ʖ̯) - https://www.youtube.com/channel/UCJfvXyOBzVserYMyfXTeFkQ
@Zabi96 no typ ma prawo do marzeń, tak samo jak veto co zbija hajs na naiwnikach/korwinistach

Ale nie rozumiem krytyki gościa o filmiki, dużo jego filmików to coś czego się nie uświadczy na polskim yt jak podstawy serwisu, porównania grup napędowych etc tego czasami dobrze pokazanego nie ma na eng yt, więc się dziwię ze jest tyle hejtu na niego, bo imo wiele dobrego robi
i ledwo prosi ze stolicy "część" odpowiedzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Leniwiec1: w krk jest tak samo, 90% ludzi nie macha cześć, ale to też znak czasów. Jak wybiorę się na jakąś bardziej popularna trasę to w 2h można zaliczyć 100-300 flyby ma stravie lekko.

10lat temu jak szosowców było 1/10 tego co teraz 90% ludzi machało.

Ja też jako starszy i ze stażem rzadko inicjuję, ale
Nawet jeśli nie bierze pieniędzy za recenzje, to i tak nie musi wydawać pieniędzy na te wszystkie zabawki.


@co_ta_anglia_to_ja_nie: w najnowszym filmie mówi, że chce tego Superiora wykupić, czyli to też nie tak. Chłopaki mają fajne zasięgi i super vibe, więc nie dziwię się, że dostają sprzęt na jakiś czas do testów.
@SnikerS89 Bushcraftowy ogólnie spoko, ale po obejrzeniu naprawdę większości jego filmów, mam jakieś dziwne uczucie, że ogólnie to mi się podobały, ale sam Bushcraftowy jest jakiś taki zawsze trochę napięty, nigdy się nie uśmiecha, zwraca dużo uwagi na negatywy. Jakoś tak wywołuje niespotykane połączenie satysfakcji i zaciekawienia dobrym filmem z takim pewnym zmęczeniem, napięciem, sztywnością które widzę u niego jako u człowieka. Ale ogólnie i tak na plus.
@GrubyKociol:

jego target to boomersi/rowerowe laiki a nie 15tki xD


Oglądając content publikowany na kanale trudno stwierdzić dla kogo to jest robione. Szajbajk najpierw pieprzy, że spokojnie wystarczy rower za 2 tys. zł aby za chwilę robić pokazywać rowery za 20 tys. W jednym momencie próbuje motywować "grubasów" do odchudzania aby za chwilę pokazywać swoje przygotowania zawodów. I tak ciągle się miota od ściany do ściany - nie widać żadnej konsekwencji
Jeszcze teraz zobaczyłem, że chce to zebrać w 20 dni. :D


@Adwokat_Boga: Nie wiem co mu strzeliło do głowy żeby zbierać na to kasę w ten sposób. Przecież wiadomo jak są odbierane przez dużą część ludzi w naszym kraju zbiórki crowdfundingowe "na rozwój pasji". Starczy spojrzeć w komentarze pod filmem ogłaszającym tą zbiórkę lub na facebooku. Nawet tradycyjny kościółek obrońców youtubera nie daje rady pod naporem negatywnych komentarze.
Druga sprawa to
No ja tego nie widzę w ogóle. W opisie jest taniec i capoeira, nic o trasach.


@Adwokat_Boga: Z filmu na YT też wynika, że tras to tam raczej nie będzie. Znaczy odpowiada coś, że ten las na zboczu tej góry to niby świetne miejsce na trasy enduro ale po chwili dodaje, że treningi będą odbywać na publicznie dostępnych w okolicy trasach (mtb i szosa). Na działce chce zrobić te balie do
krk jest tak samo, 90% ludzi nie macha cześć, ale to też znak czasów. Jak wybiorę się na jakąś bardziej popularna trasę to w 2h można zaliczyć 100-300 flyby ma stravie lekko.


@kobrys13: Zawsze mnie zastanawia fenonem tego "machania". Zauważyłem, że współczynnik "machających" jest wprost proporcjonany to stopnia szosowości roweru na którym jadę: jak jadę na szosie to macha większość napotkanych rowerzystów, wsiadam na fitnessa to zamacha mi tylko sąsiad jak