Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio babcia porusza kwestię przepisania domu + działki na mnie (ewentualnie na moją mamę), a ja sam nie wiem co o tym myśleć.

Babcia ma dom 130mkw + kawałek działki 800mkw (ważne: na działce stoją również 2 domy). Dom jest w miejscowości podwarszawskiej (dokładnie Milanówek), więc nie wiem, niech będzie warto około 300 tyś. No ale zaczynają się schody: Dom jest z końcówki 60-początku 70 roku, więc jest to dosyć głęboki PRL. Dach jest z eternitu, więc na dzień dobry wymiana dachu +30-40 tyś. Aktualnie palone jest w węglu, więc + 10 tyś na np. piec gazowy. Żeby wyjść z PRLu to też trzeba zrobić remont +- pewnie koło 100 tyś. Do tego trzeba byłoby spłacić ciotkę (siostrę matki) - po dziadku byłaby to 1/8 + zachówek. Więc liczmy że koło 50 tyś. A tak jak wspominałem wcześniej, na działce są dwa domy (mama + ciotka), więc też nie jest to korzystny układ.

Ogólnie mi się wydaje, że w moim oraz mojej matki przypadku nie ma co wchodzić zbytnio, bo koszty przerosną majątek. Może wy macie na to inne spojrzenie?

#majtek #nieruchomosci #dom #remont

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe9e5864b1c4f000a5b182f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 70
@AnonimoweMirkoWyznania: Milanówek? Świetne miejsce. Nie wiem w którym dokładnie miejscu w Milanówku jest ten dom ale podejrzewam, że mocno go nie doszacowałeś.
Kilka lat temu wprowadzałem się do domu którego absolutnie nikt nie chciał. Do remontu dosłownie wszystko, od podłóg zalanych swego czasu przez wodę, przez okna które były #!$%@? zamontowane, dach który przeciekał i kilka innych drobiazgów ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że
@AnonimoweMirkoWyznania: Dom pewnie nie warty inwestowania w niego dużo, bo izolacja fundamentów, ścian, dachu pewnie nie istnieje. Instalacje do wymiany.
Szybciej wyburzyć i postawić swój. Tylko to mieszkanie z mamą i ciotką na kupie/głowie.

Działka 800 metrów na 3? To pewnie nawet podzielić się nie da na mniejsze, bo wtedy trzeba wytyczyć drogę do każdej a plan zagospodarowania może nakładać minimalną powierzchnię działki i np. miejsca na samochód na działce.

Jak