Wpis z mikrobloga

Jakie czasy macie przy biegach górskich? Ja w tym miesiącu próbowałam po raz pierwszy i jestem trochę załamana, że jest aż tak kiepsko (pic rel). Jest sens zapisywać się na 50km Bison Ultra Trial czy raczej nie dam rady z limitem? Tam suma przewyzszen to ok 600m, więc tylko 100m więcej niż w poniższym przykładzie, ale to jednak 5x dłuższy dystans... #bieganie #ultramaraton #biegigorskie
Frohike - Jakie czasy macie przy biegach górskich? Ja w tym miesiącu próbowałam po ra...

źródło: comment_1609247483ueKVU7oQAR5H5JJjKXM2zM.jpg

Pobierz
  • 10
@Frohike: kiepsko xD zajebiście ci idzie! Na bieganiu się nie znam, ale fakt że w jednym zdaniu napisałaś "spróbowałam po raz pierwszy" i "50km ultra trial" wskazywałby, że możesz mieć problemy. Ale jak to nie za drogo wyjdzie to zapisuj się i się sprawdź!
@pernikovy_tatko 500m pionu to jest średnio, no chyba że mieszkasz na Mazowszu to wtedy może być dużo xD pozdrawiam z podkarpacia

@Frohike bieg przy 500m pionu na 10km ws bieg przy 120m na 10km nawet zważywszy na różnicę dystansu to jednak 2 różne biegi. Jak chcesz biec to biegnij, ale każdy doświadczony biegacz powie Ci, że z rozsądkiem to wiele wspólnego mieć nie będzie. No ale biegacze rzadko kiedy są rozsądni
szczypek45 - @pernikovy_tatko 500m pionu to jest średnio, no chyba że mieszkasz na Ma...

źródło: comment_1609250282uCsgL9PJPcObf7WRKaf6nM.jpg

Pobierz
@Frohike: skoro korzystasz ze stravy, to zainteresuje sie tym co ona oferuje. Zwlaszcza taka dziwna kolumna o nazwie GAP.
https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216917067-Grade-Adjusted-Pace-GAP

To ci pozwoli mniejwiecej oszacowac jak ci wyszlo to gorskie bieganie.

Moim zdaniem smialo mozesz sie na ultra 50km/600m zapisywac. To ze jest dluzsze to tylko i wylacznie zaleta. Na zdrowy rozum, srednie nachylenie terenu bedzie znacznie nizsze przy 600m przewyzszenia na 50km, niz przy 500m/10km. Wiec tego biegania mocno pod
@Frohike: dasz radę, dobrze Ci mówią. W załączniku masz dla porównania moje tegoroczne górskie biegi.
Dyszkę po płaskim na zawodach biegam w 44-47 minut, rzadko porywam się na coś powyżej półmaratonu.
Subiektywnie Rzeźniczka (26) odczułem jako znacznie trudniejszy bieg, właśnie przez skumulowanie trudności na trasie i trochę wyższe tempo.
W tych dłuższych z reguły jest mniejsze parcie na tempo - wystarczy truchtać przez większość trasy i nie ociągać się za bardzo
grool - @Frohike: dasz radę, dobrze Ci mówią. W załączniku masz dla porównania moje t...

źródło: comment_160926487339phbCUWc4SLrXekqHgqYa.jpg

Pobierz
@Frohike: No jest inaczej. Mój pierwszy bieg górski chyba w 2015 zrobiłem tempem 10/km? Dwa miesiące po maratonie w 3:29, ale po pierwszym zbiegu zaj**łem czwórki i nie byłem w stanie biec, ttrza było iść.

No ale 50 km/ 600 up to nie jest górski bieg, co najwyżej pagórki - oczywiście zależy, jak rozłożone. 500m na dysze to już praktycznie "górskie" przewyższenia
@Frohike: Spokojnie dasz radę. Jak już koledzy pisali, 600 m przewyższeń na 50 km to praktycznie płaski bieg, a tutaj miałaś podejście z Andrzejówki na Waligórę, które jest przecież absolutną ścianą, z Sokołowska na Bukowiec jest zresztą podobnie wesoło.

Jeśli potrenujesz w terenie, przyzwyczaisz nogi do podbiegów i zbiegów, to limit czasu na Bisonie nie będzie żadnym problemem biorąc pod uwagę gdzie już jesteś z wytrzymałością i szybkością.