Wpis z mikrobloga

Z serii # Piekło (wysokich)mężczyzn: Przemieszczanie się w komunikacji publicznej.
Pół nogi do uyebania, żeby się jakoś sensownie zmieścić w niektóre fotele ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mógłbym osobie na miejscu przede mną za podłokietnik robić kolanem. A mówią na wykopie, że 190-kilka cm to w dzisiejszych czasach idealny #wzrost dla mężczyzny . Oj, wy tam na dole, nie wiecie z czym wysoki człowiek musi się mierzyć każdego dnia ;/ Nie ma łatwo.

Większość foteli/krzeseł przystosowana do wzrostu 150-170. A ten, którym ostatnio jechałem chyba dla jakichś hobbitów. Już bardziej chyba Januszex-prywatny-przewoźnik nie mógł przyoszczędzić na miejscu. Przecież jakby był pełny bus to bym w życiu się w to miejsce nie wcisnął. Ledwo wchodzi pudełko z butami, a zapłaciłem za pełne 1 miejsce ... No dosłownie 20-25 cm na nogi było.

Dla kogo oni to projektują/ustawiają? Dzięki bogu (z małej, bo nie wierzę) akurat to jedno dodatkowe miejsce było wolne, więc nie musieli mi tym razem łamać/odcinać nóg.

#pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #rownouprawnienie #przegryw #wygryw #heheszki #januszebiznesu
Filip69 - Z serii # Piekło (wysokich)mężczyzn: Przemieszczanie się w komunikacji publ...

źródło: comment_1609569423Tl0tCpXJ3azTfknzdeUOtb.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Filip69: No naprawdę większość foteli w busach jest chyba zaprojektowana na max. 170cm. Mam 175 i mi się nogi nie mieszczą, a co dopiero ludziom ze wzrostem 190cm.
  • Odpowiedz
wie ktoś może, czy w takiej Holandii (gdzie przeciętny mężczyzna ma 183 cm wzrostu) dalej się męczą z rzeczami zrobionymi pod standardy wzrostu sprzed 50 lat?
  • Odpowiedz
@Filip69 Ale tutaj się zrobiło kółeczko wzajemnej adoracji wzrostaków. Oj wy biedni w autobusiku nie ma miejsca na nóżki? ( ͡° ʖ̯ ͡°) No normalnie piekło, to prawie jak te Julki z Twittera które mówią że januszowe żarty je dosłownie gwałcą XD W ogóle dzięki za informacje, od teraz w komunikacji miejskiej będę zajmował miejsca które mają najwięcej wolnego miejsca na nogi, żeby ktoś taki jak ty nie
  • Odpowiedz
czekałem na taki wpis, cały świat jest przystosowany dla #!$%@? karłów


@ZohanTSW: Przecież osoby ze wzrostem ponad 190cm są wynaturzeniem, a nie normą. Normę dostosowuje się pod średnią, a Ty jesteś zdecydowanie ponad nią. Z drugiej strony statystyki - goście 155 - 160cm też mają problem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Filip69: akurat mam trochę poniżej 190 ale dyskomfort czuję i mam wrażenie że jest nieproporcjonalny do skali mojego wynaturzenia. Jak chociażby te siedzenia w busach. A co do 160cm to jak się nie sięga do górnych półek to można stanąć na krześle, a jak się gdzieś nie mieścisz to się nie mieścisz. Jak wzrost jest wiele poniżej normy to wydaje się łatwiejsze znaleźć np biurko dla dzieci, nastolatków, które będzie bardziej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ZohanTSW:

wisienka na torcie - wysokość typowego blatu w kuchni. Trzeba mocno się schylać żeby coś zrobić, plecy (przynajmniej mnie) bolą od tego

Mam "tylko" 185cm, a zawsze klnę na niskość blatów kuchennych jak muszę dłużej coś w kuchni porobić.
Ziomek co ma 190cm, w swoim mieszkaniu zrobił wyżej zlew, blaty itp. i #!$%@?. Ale ja wynajmuję. Zresztą z miejscem na nogi w autobusach i samolotach też miewam problem.

Dobrze pisze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Filip69: ale ortografia nie zależy od wiary :)

@zarowka12: zależy, bo jak piszesz o chrześcijańskim jedynym bogu bez imienia, to Bóg jest nazwą własną.
Natomiast jak piszesz o jakimkolwiek bóstwie, Zeusie, Torze, Światowidzie, itp. to słowo bóg nie jest wtedy nazwa własną tylko określa ich rolę.
Po angielsku różnica jest też w przedimkach:
- a god (jakiś)
- the God (konkretny, chrześcijański)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Filip69: To musi byc zemsta projektantów karzełków

@jackblackcanada: dziś to już: tak działa wolny rynek. Aby dać wyżej blat potrzeba podmurówkę albo wyższe szafki. Tak czy inaczej więcej materiału, a więc wyższe koszty ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
I przez takie wpisy nikt działań mężczyzn nie bierze na poważnie

@wojskowy-onanista1: O co chodzi? Tzn. dlaczego?

@ZohanTSW: Oj tak byczku +1, zgoda po całości.
Blaty w kuchni to powinni ustawowo podnieść. Zbyt często się z tego korzysta.
W Hameryce od dawną są już sklepy dla większych ludzi (i nie chodzi mi teraz o bardzo otyłych, że sprzedają prześcieradła zamiast t-shirtów, tylko właśnie ogólnie dla dużych/wysokich ludzi). Wszystkie meble +10/+20
  • Odpowiedz
@Filip69: komunikacja miejska to pół biedy, bo jednak jedzie się chwilę a w najgorszym wypadku można wstać. Za to samoloty to masakra jak się gdzieś leci przez parę godzin. Cierpię też jak muszę gdzieś podjechać autem pokroju Seicento, w moim Subaru jest na styk jak przesunę siedzenie na maksa + jeszcze te pół "oczka" jak odsunę dźwignię blokady i jestem zaparty, ale ten dodatkowy "ząbek" by się przydał. Aczkolwiek jak ktoś
  • Odpowiedz
@Filip69: pamiętam pierwszą taką podróż w za ciasnym busie, gdzie musiałem na siłę wcisnąć nogi w oparcie przede mną. w sumie to nie było tak źle, problem zaczął się gdzieś po godzinie, gdy krew przestała dopływać do jednej, a zaraz później drugiej nogi. bus był mega zapchany, a ja zbyt nieśmiały by przeprosić pozostałych i jakoś w normalny sposób sobie poradzić w tej sytuacji. musiałem czekać do ostatniego przystanku, by poluzowało
whitepiranha - @Filip69: pamiętam pierwszą taką podróż w za ciasnym busie, gdzie musi...

źródło: comment_16096096261277kTZppcFTICMicyozeK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZohanTSW: Wy ogarniacie, że są jeszcze kobiety? I jeżeli średni wzrost kobiet to 165 cm, średni mężczyzn 178, a jeszcze są starsze roczniki, gdzie i wzrost mężczyzn i kobiet tak realnie -5 cm, to wiadomo, że fotele i wszystko inne będzie robione pod jakieś ~168-170 cm bo taki będzie średni wzrost człowieka w populacji.
  • Odpowiedz