Wpis z mikrobloga

Z serii # Piekło (wysokich)mężczyzn: Przemieszczanie się w komunikacji publicznej.
Pół nogi do uyebania, żeby się jakoś sensownie zmieścić w niektóre fotele ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mógłbym osobie na miejscu przede mną za podłokietnik robić kolanem. A mówią na wykopie, że 190-kilka cm to w dzisiejszych czasach idealny #wzrost dla mężczyzny . Oj, wy tam na dole, nie wiecie z czym wysoki człowiek musi się mierzyć każdego dnia ;/ Nie ma łatwo.

Większość foteli/krzeseł przystosowana do wzrostu 150-170. A ten, którym ostatnio jechałem chyba dla jakichś hobbitów. Już bardziej chyba Januszex-prywatny-przewoźnik nie mógł przyoszczędzić na miejscu. Przecież jakby był pełny bus to bym w życiu się w to miejsce nie wcisnął. Ledwo wchodzi pudełko z butami, a zapłaciłem za pełne 1 miejsce ... No dosłownie 20-25 cm na nogi było.

Dla kogo oni to projektują/ustawiają? Dzięki bogu (z małej, bo nie wierzę) akurat to jedno dodatkowe miejsce było wolne, więc nie musieli mi tym razem łamać/odcinać nóg.

#pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #rownouprawnienie #przegryw #wygryw #heheszki #januszebiznesu
Filip69 - Z serii # Piekło (wysokich)mężczyzn: Przemieszczanie się w komunikacji publ...

źródło: comment_1609569423Tl0tCpXJ3azTfknzdeUOtb.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
Najgorzej jak ktoś raz w Anglii posądził mnie o manspresding a ja poprostu mam 193 cm i #!$%@? nie usiadłbym inaczej bo bym zgniatał jaja i by mnie bolało, zawsze w komunikacji publicznej ludzie patrzą mi spod byka jak widzą, że siedzę bokiem i zajmuje dwa miejsca a ja poprostu się nie mieszcze inaczej xD


@DyrektorInternetu Kompletnie o tym nie słyszałem i nie zwracałem na to uwagi, póki się nie wyprowadziłem do
  • Odpowiedz
@Filip69: Lepiej dla świętego spokoju dopłacić więcej właśnie na miejsce przy wyjściu awaryjnym. Zwykle jak się poprosi stewardessę to i tak jest możliwość przesiąść się za darmo jeśli nikt nie wykupił tych miejsc wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dzięki wam będę przynajmniej wiedział, żeby zwracać uwagę na miejsca awaryjne/przy skrzydłach, bo wcześniej o tym nie słyszałem.


@Filip69: A jak już nie ma możliwości rezerwacji to ZAWSZE pytaj na boardingu przy bramce czy zajęte i czy Ci nie mogą przenieść miejsca, a rezerwuj wyłącznie te od strony alejki - zawsze to jedna noga ma luźniej (jak akurat nie chodzi wózek, ale w długich lotach idą może 4 razy z całym
  • Odpowiedz
wyobraźcie sobie, że w międzyczasie ktoś wysiada i trzeba było jakąmś gimnastykę robić, żeby przepuścić tą osobę, a w najlepszym możliwym wypadku (jak z przodu nie było dzbanów) - wysiąść na przystanku i wsiąść z powrotem.

@poloyabolo: Klasyka gatunku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Been there, done that. Było przerabiane, aż mi się czasy dojeżdżania do liceum przypomniały, wtedy to była codzienność ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
Oj wy biedni w autobusiku nie ma miejsca na nóżki? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W ogóle dzięki za informacje, od teraz w komunikacji miejskiej będę zajmował miejsca które mają najwięcej wolnego miejsca na nogi, żeby ktoś taki jak ty nie mógł tam sobie siąść ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Teutonic_Reich: O ty niedobry () Skąd tyle złości?
  • Odpowiedz
@Filip69: Jako przedstawicielka wysokich kobiet (186cm) w sumie muszę przyznać, ze faktycznie więcej wysokich facetów, chociaż ja jakoś na nich nie trafiam :( Faktycznie nam wysokim trudno znaleźć odpowiednie ubrania, choć zauważyłam, ze firmy idą w tym kierunku coraz bardziej. Na zalando chociażby są specjalne kategorie ze spodniami dla wysokich :D
  • Odpowiedz
Dzięki bogu (z małej, bo nie wierzę)

@Filip69: Jak nie wierzysz, to po co używasz takich sformułowań xD ?
Poza tym mylisz się, gdyż dziękując „bogu” np. Ozyrysowi podajesz jego imię, a dziękując Jedynemu, używasz „Bóg” jako imienia. A te zapisujemy zawsze wielką literą.
  • Odpowiedz
@Cavaron: z tego samego powodu zrezygnowalem z focusa, jezdzilem caly dzien i #!$%@? mnie to niemilosiernie. Ogolnie nowe samochody sa tak #!$%@? plastikiem dookola ze z rozrzewieniem wspominam moja corolle e11, np teraz w fordach wiecej miejsca dla kierowcy jest w fiescie niz w focusie
  • Odpowiedz