Wpis z mikrobloga

Z serii # Piekło (wysokich)mężczyzn: Przemieszczanie się w komunikacji publicznej.
Pół nogi do uyebania, żeby się jakoś sensownie zmieścić w niektóre fotele ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mógłbym osobie na miejscu przede mną za podłokietnik robić kolanem. A mówią na wykopie, że 190-kilka cm to w dzisiejszych czasach idealny #wzrost dla mężczyzny . Oj, wy tam na dole, nie wiecie z czym wysoki człowiek musi się mierzyć każdego dnia ;/ Nie ma łatwo.

Większość foteli/krzeseł przystosowana do wzrostu 150-170. A ten, którym ostatnio jechałem chyba dla jakichś hobbitów. Już bardziej chyba Januszex-prywatny-przewoźnik nie mógł przyoszczędzić na miejscu. Przecież jakby był pełny bus to bym w życiu się w to miejsce nie wcisnął. Ledwo wchodzi pudełko z butami, a zapłaciłem za pełne 1 miejsce ... No dosłownie 20-25 cm na nogi było.

Dla kogo oni to projektują/ustawiają? Dzięki bogu (z małej, bo nie wierzę) akurat to jedno dodatkowe miejsce było wolne, więc nie musieli mi tym razem łamać/odcinać nóg.

#pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #rownouprawnienie #przegryw #wygryw #heheszki #januszebiznesu
Filip69 - Z serii # Piekło (wysokich)mężczyzn: Przemieszczanie się w komunikacji publ...

źródło: comment_1609569423Tl0tCpXJ3azTfknzdeUOtb.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@Filip69 Najgorzej jak ktoś raz w Anglii posądził mnie o manspresding a ja poprostu mam 193 cm i #!$%@? nie usiadłbym inaczej bo bym zgniatał jaja i by mnie bolało, zawsze w komunikacji publicznej ludzie patrzą mi spod byka jak widzą, że siedzę bokiem i zajmuje dwa miejsca a ja poprostu się nie mieszcze inaczej xD
  • Odpowiedz
@Cavaron: e no, mi się wygodnie siedziało, trochę mało miejsca nad głową, ale z tym zawsze mam problem. Ergonomia w tym aucie i pozycja za kierownicą jest dla mnie mega, w Stelvio jest subiektywnie znacznie gorzej, mimo, że większe auto i więcej miejsca.
@ravau: @elf_pszeniczny: Miejsca na skrzydłach nie zawsze wystarczaja. Zwłaszcza w tych małych samolotach, albo w poczciwym MD80. Tylko że te 2h lotu da się przeżyć. Z
  • Odpowiedz
@av18 Nie no chyba 180-185 to tak akurat. Ja mam 182 i w kazdym sklepie odzieżowym jest rozmiarowka, w samochodzie od segmentu C w miare wygodnie, nie mam problemu ze głową gdzieś pieprznę. Z kobietami jak to z kobietami, ja nie trafiłem na #!$%@?ą co potrzebuje chada 190 i miliony na koncie i mimo ze sama ma 178 wzrostu to nie robi to nam problemów ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@Filip69: Okej, to musi być faktycznie uciążliwe tylko porównując takie problemy do problemów niskich (na podobnym poziomie dopasowanie, ty się nie mieścisz, ja mogę mieć problem z dosięgnięciem pedałów w większych samochodach) to weź pod uwagę jak odbierane są przez społeczeństwo, a zwłaszcza kobiety. Kobiety uznają twoje zmagania za urocze i na pocieszenie cię przytulą, a jak zobaczą jakiegoś niskiego faceta, który np stoi na palcach i nie może sięgnąć płatków
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Filip69: Wysoki wzrost jest #!$%@? drogi, jak teraz wszyscy pracują z domu, to moje biurko o standardowej wysokości 75 cm jest zdecydowanie za niskie. Chciałem zobaczyć, czy idzie dostać coś wyższego, i są dwie opcje: Kartonowy blat z Ikei plus cieniutkie nóżki z regulacją za parę stówek, albo drogie biurka z elektryczną regulacją. Nie ma zupełnie nic pomiędzy, wszystkie firmy uparły się na to #!$%@? 75 cm i jeszcze nie znalazłem
  • Odpowiedz
@poloyabolo: Ja mam 202 cm i mam problem z cichami głównie, ciężko coś kupić. Coś Ci się podoba, a tego nie ma. Co ciekawe rozmiar buta mam jeszcze w miarę w normie 47, aczkolwiek zdarza się, że podoba mi się jakiś model buta i są max do 46.
  • Odpowiedz
@Jergen: 200cm here, ostatnio odkryłem, że koszule i spodnie z vistuli pasują na mnie idealnie, polecam się przejść i przymierzyć troche ciuchów, i czasami są wyprzedaże po 50-70% i wtedy można kupić perełki typu koszula za 70zł albo spodnie za 100. Co prawda jakość taka sobie, ale na rok/dwa starczy. Nie jest to reklama, po prostu moje odkrycie 2020 roku. Jak coś to róbcie tag, na pewno przyda się, bo ciężko
  • Odpowiedz