Wpis z mikrobloga

o co chodzi z tymi przelewami? Kupuję jednostki #etf w #mbank i wychodzi przelew, potem jakiś wraca, dziś dostałem kolejny na ponad 20 zł z #emakler i skąd mam wiedzieć czy to znowu jakieś magiczne rozlicznie czy dywidendy z innego ETF?, żaden przelew nie ma jasnego tytułu, szukałem czegoś takiego jak historia przelewów na #emakler - nie ma. Jak to ogarnąć?

#inwestycje #amator
  • 3
@aHmuX: Też mam z tym kłopot. Generalnie polega to na tym, że jak wystawiasz zlecnie kupna, to leci pierszy przelew pod blokadę zlecenia. Po wykonaniu transakcji mbank zwraca to co zostało po zakupie. To ile ostaniesz spowrotem zależy od tego, za ile udało ci się kupić papier, jaką naliczono prowizję oraz po jakim kursie poszła transakcja. Po prostu patrz na transakcje w Maklerze, nie na koncie podpiętym na niego.
@aHmuX: @Candy: w regulaminie usługi emakler jest napisane w skrócie że mbank blokuje o kilka % więcej środków na zakup (ale nie może to być więcej niż 5%) jako takie zabezpieczenie gdyby np twoje oczekujące zlecenie zrelizowało się jak dolar pójdzie o dwa grosze w górę czy coś podobnego (z tego co pamiętam to blokuje środki po cenie dolara z tabeli NBP, a kupuje juz po rzeczywistym kursie, stąd są