Wpis z mikrobloga

Zatrzymałem się na czasach, gdy za dużą #pizza 40-43 cm płaciłem 32 zł.
Teraz ta sama pizza kosztuje od 40 do 45 zł.
Za #!$%@? placek drożdżowy z przecierem pomidorowym, odrobiną sera i kilkoma plasterkami konserwowej.
Do tego ten płacz restauratorów, że nie mają za co żyć, bo nie ma zamówień i mało klientów.

#gotujzwykopem #bekazpisu #inflacja #socjalizm #covid19 #gorzkiezale #truestory
Pobierz deafpool - Zatrzymałem się na czasach, gdy za dużą #pizza 40-43 cm płaciłem 32 zł.
T...
źródło: comment_1610009065GoG6uNsEAK5dUs1PHhOoh8.jpg
  • 67
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deafpool: sama prawda co piszesz. Pizza to największa przebitka ze wszystkiego. Owszem z pizzerii najlepsza ale nie za 50 zł. 30 zł to taka optymalna cena, a oni walą przebite i płaczą, a niech płaczą.
@cwlmod: Niekoniecznie suchą bułę, nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Po prostu włoska pizza to dla mnie bezsmakowe coś podane na przezroczystym cieście - nie, nie trafiłem na zle miejsce bo jadłem w kilku miejscach w kilku regionach Włoch i jak lubię „włoską kuchnię” ogólnie tak w oryginalnym włoskim wydaniu jest ona dla mnie po prostu ohydna, a pizza w szczególności ¯_(ツ)_/¯
Za #!$%@? placek drożdżowy z przecierem pomidorowym, odrobiną sera i kilkoma plasterkami konserwowej.


@deafpool: płacisz też za to, że ten placek ktoś dla ciebie zrobi i przywiezie XD

Poza tym dobra mąka na pizzę do profesjonalnego użytku to granice €2/kg i więcej, pomidory dobrej jakości to jakieś 2-3€ za kilogram gotowego sosu, do tego jeszcze ser, tutaj cena to zazwyczaj 10€+ za kg.

Oczywiście mnóstwo lokali jedzie na jakimś tanim szicie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JohnFairPlay: dokładnie, pizza wychodzi bardzo tanio pod tym względem. Najgorzej za to wg mnie hindusi, zamawiam kurczaka curry za 30 złotych (plus ryż, za dopłatą oczywiście) i dostaje dwa tłuste kawałki kurczaka z sosem przypominającym zupę pomidorową. Super deal xD