Wpis z mikrobloga

Zatrzymałem się na czasach, gdy za dużą #pizza 40-43 cm płaciłem 32 zł.
Teraz ta sama pizza kosztuje od 40 do 45 zł.
Za #!$%@? placek drożdżowy z przecierem pomidorowym, odrobiną sera i kilkoma plasterkami konserwowej.
Do tego ten płacz restauratorów, że nie mają za co żyć, bo nie ma zamówień i mało klientów.

#gotujzwykopem #bekazpisu #inflacja #socjalizm #covid19 #gorzkiezale #truestory
Pobierz deafpool - Zatrzymałem się na czasach, gdy za dużą #pizza 40-43 cm płaciłem 32 zł.
T...
źródło: comment_1610009065GoG6uNsEAK5dUs1PHhOoh8.jpg
  • 67
@deafpool maxi pizza niby sieciowka, ale jeszcze do niedawna miała najlepsza pizze na grubym ever, ceny od 28zl za pizze mega 60cm. Zamawiałem tam od dobrych 7 lat. Z rok temu jakieś gówno ich przejęło typu pizza portal czy coś i ceny podnieśli o 10zl na pizzach, ciasto zaczęli robić gówniane i ogólnie teraz ich pizza wygląda jakby kot zjadł i wysral składniki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@deafpool: Za 45zł to sam możesz sobie zrobić pizze.


Ciasto to koszt mąki i drożdży czyli ze 4zł, a resztę wydajesz na składniki i robisz jaką chcesz.


W tej cenie wyjdzie ci ze dwie.

@LordDarthVader: poczekaj az zobaczysz ceny burgerów, pizza za 50zl spokojnie najedza się 3 osoby

Po burgerze za 25zl najchętniej wszamalbym coś jeszcze
@deafpool: W Niemczech we Wloskich knajpkach rewelacyjna Wloska pizza kosztowala wszedzie okolo 8,5 euro i bylo ty zwykle najtansze danie w karcie. W Polsce pizza zwykle jest jedna z najdrozszych pozycji i w dodatku jest gowniana.
@deafpool Kurde, chłopie, 2 sprawy. Po pierwsze wiadomo wszem i wobec że inflacja z #!$%@? jak #!$%@? po mięsnym i ceny wszystkiego idą mocno w górę. Po drugie - w knajpie płacisz nie tyle za żarcie, ile za szeroko rozumianą usługę, której efektem jest danie Ci żarcia :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deafpool: pizza to najlepsze co można sprzedawać, przebitka na sztuce jest najlepsza w porównaniu do innych dań. Składniki na dobrą margharite to około 3-4zl, oczywiście plus dodatki, do tego praca kucharza jakieś grosze bo jedna pizza to dla niego około 5 minut roboty. Do tego dochodzi oczywiście lokal itp ale przecież nie utrzymują się tylko i wyłącznie z pizzy. Generalnie na pizzy zarabia się najlepiej.