Wpis z mikrobloga

3,5 doby - tyle (albo mniej) zajęło mi wejście w ketozę. Protokół bardzo prosty:

-wyłącznie mięso i ryby (konkretnie, wołowina w tym łój (sporo) oraz niewielka ilość wędzonego łososia)
-z przypraw tylko sól
-do picia woda, woda gazowana, raz dziennie „bone broth” z kości wołowych
-16 godzinny post przerywany o samej wodzie (w tym gazowanej) codziennie

Pomiar był robiony przed pierwszym posiłkiem po poście.

Wcześniej przez około 2 tygodnie jadłem „świątecznie” wysokowęglowodanowo.

Glukoza: 4,6 mmol/l
Ketony: 1,7 mmol/l
GKI: 2,7

#keto #carnivore #zerocarb #intermittentfasting
Pobierz
źródło: comment_16100181354LwhAXQu2d41cv6IkxET0x.jpg
  • 16
@TomekSteplowski: Super, gratki!
Ja też od dzisiaj rozpoczynam powrót, z tym, że po jakiejś miesięcznej przerwie więc obawiam się, że nie będzie tak łatwo.
Planuję dostarczać egzogenne ketony równocześnie i niestety jestem na wegetariańskim keto więc do poprawnego wejścia zostają mi raczej same sery.
@TomekSteplowski: Wejście czy powrót?


@luk04330: Zawsze będzie powrót ;) Natomiast zauważyłem różnicę między weekendową przerwą a 2-tygodniową. Po weekendzie na węglach byłem w stanie wrócić do ketozy w ciągu 48 godzin.

Natomiast czasy w okolicach kilku dni uważam, że są osiągalne za pierwszym razem, tylko nie przy mainstreamowym podejściu do keto i jechaniu na krawędzi limitu węglowodanów.
Natomiast czasy w okolicach kilku dni uważam, że są osiągalne za pierwszym razem, tylko nie przy mainstreamowym podejściu do keto i jechaniu na krawędzi limitu węglowodanów.


@TomekSteplowski: tzn? jeść mniej węgli niż piszą w internecie - np poniżej 20g?
@lew_archer: starsze protokoły diety ketogenicznej w leczeniu epilepsji zaczynały się postem 1-2 dniowym. Potem tj po wprowadzeniu w ketozę dopiero wprowadzano jedzenie zgodne z założonym stosunkiem tłuszczów do białka i węgli. Wiele osób co zaczyna ma duży problem z określeniem ilości spożywanych węglowodanów. Wartości z tabelek mogą rozbiegać się z rzeczywistością co skutkuje znacznym wydłużeniem tego procesu.
Planuję dostarczać egzogenne ketony równocześnie


@Hektorrr: jakie bhb bierzesz? Daj znać czy coś pomogło bo jak brałem to nie czułem różnicy.

Na wege keto ciężko, ale da się, orzechy ogarnij, avocado, jakieś mniej słodkie owoce i będzie gitara chyba