Wpis z mikrobloga

Mam problem z trochę bardziej zaawansowanymi zagadnieniami z programowaniem na androida. Otóż prowadzący na studiach wymaga na nas korzystanie z api google jak przykładowo w tym tutorialu: https://codelabs.developers.google.com/codelabs/advanced-android-training-google-maps?hl=en&continue=https%3A%2F%2Fcodelabs.developers.google.com%2F#1

Problem jest taki, że mimo wytworzenia klucza do api i umieszczeniu go nawet w gotowym kodzie z oficjalnego repo do tutoriala niestety nic się w aplikacji nie dzieje. I moje pytanie brzmi dlaczego? Jest to spowodowane uruchamianiem tego na emulatorze? Czy może nie będzie to działać bez utworzonego konta z podpiętą kartą kredytową? Miał ktoś podobny problem?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
#programowanie #java #androiddev #android
  • 20
@Bratkello:
Zależności:
dependencies {
implementation fileTree(dir: 'libs', include: ['*.jar'])
androidTestImplementation('com.android.support.test.espresso:espresso-core:2.2.2', {
exclude group: 'com.android.support', module: 'support-annotations'
})
implementation 'com.android.support:appcompat-v7:26.1.0'
implementation 'com.google.android.gms:play-services-maps:11.0.4'
testImplementation 'junit:junit:4.12'
}

Jeżeli chodzi o layout i zbudowanie obiektu to wszystko już jest zrobione w kodzie, po prostu nie działa gotowy kod więc to raczej kwestia konfiguracyjna.
@acpiorundc: Stworzyłem nowy projekt z najnowszymi zależnościami i kodem z docsa który @Bratkello wrzucił wyżej i nic się nie dzieje. Aplikacja się kompiluje, instaluje na emulatorze i na tym się kończy zabawa. Wyświetla pustą stronę. Klucz dostałem dokładnie tak jak w linku który podesłałeś.
@Oski_28: zapomniałem wczoraj przetestować, ale teraz to zrobiłem i działa jedyną rzecz jaką zrobiłem to podbiłem gradle z 4.6 na 4.7 aby się kompilowało. Jedyna rzecz co mi przychodzi do głowy to gdzie ten KEY wrzucałeś do release i debug? Dodam jeszcze @Bratkello bo chyba też zainteresowany.
@Oski_28: ja wrzuciłem zamiast do manifestu bezpośrednio to do src/debug i do src/release ale to nie powinno mieć znaczenia. Jak klucz wygenerowałeś z restrykcjami czy bez? ja wrzuciłem bez aby przetestować.