Wpis z mikrobloga

Mirko mam pewien pomysł i chciałbym go poddać krytyce i zweryfikować czy to ma sens.
Zacznę od tego że pracuję jako #programista15k i nie ukrywam że jak na polskie realia wiedzie mi się bardzo dobrze.
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł, aby w jakiś sposób pomóc jakiemuś dziecku, który ma bardzo ciężko. Nie mam tu na myśli pomocy materialnej (chociaż jak będzie potrzebne do startu nauki to nie ma problemu), a bardziej edukacyjną z #informatyka i później #programowanie. Na początku planowałem zatrudnić się na pewną część etatu do jakiejś podstawówki, albo liceum, bo z własnego doświadczenia wiem że przy zarobkach w szkołach ciężko znaleźć ogarniętego nauczyciela, ale za dużo zachodu z formalnościami (m.in. wykształcenie pedagogiczne).

Dlatego pomyślałem, aby poszukać adresów e-mail do nauczycieli informatyki w bardzo małych szkołach (jeżeli to nie będzie możliwe to będę prosił dyrekcję o taki adres), aby podpytać czy jest jakieś dziecko, które jest zdolne/kumate, ale sytuacja materialna w rodzinie mu nie pozwala się rozwijać. I jeżeli uda się takie znaleźć, będę próbował się z nim kontaktować (oczywiście na początku przez rodziców), aby pomóc mu w postaci indywidualnych korepetycji.

Jestem świadomy tego że mogę trafić na nauczycieli/dyrektorów, którzy przez swoją zawiść będą ucinać kontakt, ale myślę że w całej Polsce uda się znaleźć choć jednego nauczyciela, który mi pomoże.

Oczywiście całą pomoc planuję zdalnie i liczę się z tym że być może trzeba będzie zaopatrzyć tą osobę w jakiś sprzęt, który będzie pomocą, a nie wrogiem w nauce.

#pytaniedoeksperta
  • 19
  • 0
@groman43 Jestem tego świadomy, dlatego myślę żeby postarać się znaleźć osobę, która będzie chciała tej pomocy i będzie chciała się uczyć. Poza tym wolałbym to robić trochę bardziej dyskretnie, aby jak najmniej osób z otoczenia tego dziecka o tym wiedziało, bo na pewno zaraz komuś by to nie pasowało

dlaczego jemu pomogli a nie mi!?!
@marek31M znajdź 1-2 osoby które chcą pomocy i poświęć im czas.

Miej satysfakcję że zrobiłeś coś od początku do końca dobrze i szczerze bez korpo-procedur.

Jak Ci się będzie chciało dalej to te 2 osoby przyprowadza Ci następne 10
  • 0
@xgalx O czymś takim myślałem, tylko też jestem świadomy tego że być może nie mam odpowiedniego przygotowania, aby to zrobić w prawidłowy sposób, w czym ta korporacja mogła by mi pomóc.
@marek31M w jaki wiek celujesz? Licbaza?

I ogólnie najlepiej, jeśli zrealizował byś to z kimś kto pracuje w którejś placówce edukacyjnej i zna Cię osobiście, bo wiesz, jesteś spoko mireczkiem, ale dzieci czy tam młodzież to tak delikatny temat że większość która myśli, nie podejmie się pośredniczenia temu. Potem by się okazało że jesteś jakiś #!$%@? i czegoś takiego nikt sobie nie wybaczy.
  • 0
@Pankracy911 bardziej myślałem jakaś późna podstawówka, klasa 4-5+ ale to tylko tak orientacyjnie. Wiem że dla kogoś to może być podejrzane, ale dlatego w pierwszej kolejności wolałbym się kontaktować z rodzicami, albo nawet jakimś szkolnym pedagogiem jakby trzeba było, a poza tym planowałem wszystko robić zdalnie (obecnie nawet nie ma innej opcji)
@marek31M taki dzieciak jeszcze nie będzie kumał, że mu pomagasz w dalszym życiu, tylko pomyśli że to kolejna rzecz od której go wymagają. Jeśli byłbym na Twoim miejscu, to wybrabyłbym jednego dwóch łepkow, którym w domu się nie przelewa, z początku jakiegoś technikum, żeby po jego skończeniu nie musieli iść kopać rowy, tylko poszli do dobrej roboty. Just sayin, no i super że chcesz poświęcić czas i chęci, trzymam kciuki i dziękuję
  • 1
@Pankracy911 Bardzo dobry pomysł. Z początku myślałem że jeżeli ktoś już jest w liceum/technikum to jest na dobrej drodze, ale w sumie dla wielu to może być bardzo długa i kręta droga

Jeszcze zorientuję się z fundacją o której pisali @Orzeech @groman43 i @patrolez ale trochę martwi mnie to że ta Akademia Przyszłości działa chyba tylko w dużych miastach gdzie ludzie z reguły mają łatwiej
@marek31M jeśli chcesz to to wystarczy.
Jak będziesz chciał to zrobić dobrze to tak to zrobisz.
Włóż serce w naukę a będziesz najlepszym nauczycielem.
Powodzenia