Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady w sprawie Aliexpress. Zamówiłem tam dwa etui, ale nie dotarły do mnie. Zamawiałem bez zarejestrowania konta. Sprzedawcy mieli mnóstwo transakcyj i wysokie oceny, więc sam już nie wiem, jak sprawdzić wiarygodność i pewność przesyłki. Nie mogłem też śledzić paczki, bo nagle okazało się, że muszę mieć do tego konto na Aliexpress(mimo że kupić mogę bez konta, więc tak zrobiłem).
Jak to zrobić, by mieć wysoką szansę otrzymania produktu?
Chodzi mi o case'y wyglądające jak lustro, takich nigdzie nie ma w Polsce. Przeszukałem Allegro.

Coś takiego lub takiego.

#android #smartfon #aliexpress #allegro #samsung #alibaba #zakupyzchin
#pytanie
  • 27
Myślałem, że miesiąc góra. Niektórzy nawet pisali, że otrzymali towar po trzech tygodniach!


@Blackfyre: Z tym nie ma reguły, czasem coś potrafi iść 3-4 miesiące, a mój osobisty rekord to 5 dni roboczych dostawy z Chin.
@blunch: Ale na zrzucie, który zamieściłem, widać, że jest tam podane: 26 days remaining. To znaczy, że zamówienie automatycznie wygaśnie po tym okresie? Bo z tego co pamiętam, to taki dodatkowy miesięczny okres gwarancyjny. Czy lepiej wtedy anulować zamówienie przed upływem tych 26 dni, by dostać zwrot pieniędzy?
@Andczej: Rozumiem, dzięki za informację. W przypadku obu produktów od miesiąca mają status "Wysyłka lokalną firmą przewozową" i od początku grudnia są w kraju. Trochę to dziwne, że nie mogą przesłać tak małych przesyłek przez tyle czasu. Może po prostu zginęły.
W przypadku obu produktów od miesiąca mają status "Wysyłka lokalną firmą przewozową" i od początku grudnia są w kraju


@Blackfyre: w dupie, nie w kraju, to tylko twoja winą że śledzisz list nierejestrowany (zapewne PL00000) i wierzysz w fejk statusy