Wpis z mikrobloga

Chętnie bym posluchał od jakiegoś insidera jak to konkretnie się stało, że 0% popiera KO, PSL, Lewica, PiS - a protestuje pół Internetu XD Jakie tam są rozdania, o co konkretnie chodzi. Przecież logiki w tym nie ma żadnej. Ludzie przecież nie chcą tych dopłat, a najgłośniej przekonują, że nie no som potrzebne albo ludzie z branży, albo jakieś nosacze które już się załadowały i nie chcą, aby ceny pospadały.

#nieruchomosci #mieszkanienastart #deweloperka #lobbing #polityka
  • 43
  • Odpowiedz
@mickpl: moja teoria to chcą politycznie umoczyć PSL, Hołownię i Lewicę. Za dużo zyskali, a tym mogą stracić :) Dlatego Tusk nic o tym nie wspomina tylko wszystko zrzuca na Hetmana, a takie media jak GW wspierają taką narrację.
  • Odpowiedz
Przecież nieruchy polityków nie są na sprzedaż


@mickpl: ale mogą być.

a wahania wartości czysto wirtualne.


@mickpl: jeżeli nawet transakcyjna bedzie 15% niżej, to chyba lepiej dla nich jak drożeją.
  • Odpowiedz
@mickpl: wejdz na jakakolwiek grupke kredyciarska na fb to zobaczysz jak nie chcą. Nie bylo jeszcze projektu ustawy, a juz bylo zastanawianie sie czy dostane i kiedy wejdzie.
  • Odpowiedz
@mickpl: różnice między PiS/KO/TD/Lewica są kosmetyczne w kwestii redystrybucji jedni dadzą na LGBT a drudzy na kościół ale gospodarczo to jeden obóz, Lewica wprowadzi Zielony Ład i łyknie imigrantów jutro KO i TD za miesiąc a PiS za rok z niesmakiem
  • Odpowiedz
Dlatego Tusk nic o tym nie wspomina tylko wszystko zrzuca na Hetmana, a takie media jak GW wspierają taką narrację.


@toshibaas: Dlatego przy każdej okazji, trzeba przypominać, że to rząd Donalda Tuska jest odpowiedzialny za wzrost cen. Nie chcę sytuacji, gdzie Hetman zgarnia cały hejt za darmowy kredyt i ucieka do Europarlamentu, a Tusk umyje ręce i stwierdzi "Panie, ja nic nie wiedział, zapewniali, że wyjdzie inaczej"
  • Odpowiedz
@JC97: @mickpl @Sabarolus , teoretycznie to może działać na ich niekorzyść, zmniejszając ceny najmu. Bańka może nie pęknąć jeszcze przez wiele lat, bo opiera się na wierze właścicieli. Ceny najmu nie robią na nich wrażenia, bo część i tak trzyma puste kwadraty. Spadające ceny mieszkań czy najmu mogą sobie racjonalizować, że dla dziecka będzie. Ale spadek cen najmu to realny spadek dochodów rentiera. Wzrost cen kwadrata nie zawsze idzie w parze
  • Odpowiedz
@mickpl: Po prostu chodzi o wyniki gospodarcze. Stagnacja w nieruchomościach pociągnęłaby za sobą słabe wyniki PKB w nadchodzących m-cach i latach. Obniżyłoby to oceny gospodarcze polski. Recesja, bezrobocie. A najgorsze dla rządzących jest to ze zmusiłoby to do zadłużania się na wyższy procent na obligacjach.
  • Odpowiedz
@Bertoos dokładnie, ale moim zdaniem to ten wyścig z PiS. Pisiorki ładniej wyglądałyby na papierze, szczególnoe że tym sie szczycą - bezrobocie, pkb itp.
  • Odpowiedz
  • 2
Po prostu chodzi o wyniki gospodarcze.


@Bertoos: Chociażby Domański ma tam pojęcie o gospodarce i ta cała koncepcja koła zamachowego itd. to oczywista bzdura XD Nawet gdyby padła połowa deweloperów to będzie to bez znaczenia dla PKB a bezrobocie nawet nie dygnie.
  • Odpowiedz
@mickpl: O #!$%@?. Zawszę miałem o tobie dobre zdanie - ale jeżeli Ty uważasz, że stagnacja w budowlance i branżach kooperujących nie wpłynie na PKB i bezrobocie, to widać zbyt wysoko Cię oceniałem. Serio, to co piszesz jest tak turbo głupie, że chyba sam zaraz zacznę szukać nieruchomości do kupienia bo taniej nie będzie.

Artykuł ze strony Polskiego Instytutu Ekonomicznego, tak świeżutki że jeszcze ciepły Cytat: "II połowa 2024 r. przyniesie
  • Odpowiedz
  • 2
Ale budownictwo to nie tylko deweloperka. Deweloperka mieszkaniowa to koło 1/5 całego budownictwa, na PKB to mniej niż 1%.
  • Odpowiedz