Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 892
#meblestracha #diy #meble #renowacja

Mój projekt z kursu renowacji, czyli fotele :) jak na razie skończyłam jeden, na drugim została mi do zrobienia tapicerka.

To pierwszy tego typu projekt i wszystkiego się dopiero uczyłam, wszystko pokazywał mi prowadzący wiec zrobienie dwoch foteli do stanu przed tapicerką zajęło mi około 22 godzin, tapicerowanie tego jednego 8 godzin. Szacuję że całościowo zamknę się w czasie ok 35 godzin na 2 fotele.

W komentarzach wrzucę zdjęcia jak wyglądała renowacja w poszczególnych etapach.

Całość prac obejmowała: rozebranie starej tapicerki i nieoryginalnych boczków, podpięcie starych sprężyn, zdjęcie lakierobejcy i zeszlifowanie drewna do w miarę akceptowalnego momentu (nie udało się usunąć wsustkich przebarwień), doklejenie forniru na zniszczone oparcia (od spodu), podwójne zalakierowanie, obicie gąbką, uszycie i założenie nowej tapicerki.

Fotele oryginalnie wypełnione były trawą morską, która jest trochę twardym materiałem, ale za to bardzo trwałym, więc zdecydowałam się ją zostawić. Według prowadzącego ta trawa już ma z 50 lat, a trzymać się może kolejne 100, a gąbka w każdej postaci po 10 latach jest do wymiany.

Fotel wyszedł bardzo wygodny, sprężyny pracują jak szalone, tapicerka gdzieniegdzie nierówna ale myślę że przy drugim będzie lepiej ;) Finalnie jestem z niego bardzo zadowolona, całkiem dumna z siebie i myślę że to nie ostatni tego typu projekt.
strachnawroble - #meblestracha #diy #meble #renowacja 

Mój projekt z kursu renowacji...

źródło: comment_1610393605XXqJvJQWRJjCxJGlRSwH2l.jpg

Pobierz
  • 78
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Megawonsz_dziewienc: Kolor jest bardziej żywy, jak na zdjęciach z warsztatu

@Simple-Man: oparcia były bardzo zniszczone, a sam fotel jest wąziutki. Z nimi ciężko było dorosłemu facetowi się usadowić w nim tak żeby było wygodnie. Teraz zrobił się dużo lżejszy, mi się podoba, a to przecież o to chodzi ¯\_(ツ)_/¯

@niezwornowazony: kurr po co ja się męczyłam