Wpis z mikrobloga

Mireczki, założyłem bloga!

Jestem ekonomistą, traderem, mam 8 lat doświadczenia na rynku kapitałowym. Ten blog to mój pomysł na podzielenie się z Wami tym co wiem, moimi spostrzeżeniami, przypuszczeniami co do przyszłości rynków. Tematy które zamierzam poruszyć kręcą się wokół giełdy, gospodarki, finansów osobistych w kontekście dostępnych na rynku produktów.

Na pierwszy ogień idzie wpis dot. spodziewanego końca covidowej hossy. Dużo danych, wykresów, wniosków. Zapraszam do lektury i obserwowania bloga :)

Link do artykułu

Zapraszam też na mojego Twittera

#gielda #finanse #pieniadze #bitcoin
  • 35
  • Odpowiedz
@konrad2411: Świetny artykuł. Będę czytelnikiem stałym czytelnikiem.
Może załóż autorski tag? Wtedy łatwiej będzie nieprzegapić nowych wpisów.

Btw, czyli raczej negatywnie zapatrujesz sie na wejscie teraz w etf s&p? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@konrad2411: Rewelacja! Stronka już dodana do ulubionych. Mam pytanie bo nie jest dla mnie to jasne po przeczytaniu artykułu bo jestem niestety giełdowym leszczem - jeżeli dobrze rozumiem czekasz aż zacznie się zwała i wtedy pakujesz się w gotówkę? Jeżeli tak to jaki spadek u Ciebie spowoduje sprzedaż? Co radziłbyś zrobić drobnemu ciułaczowi jak ja który odkłada sobie na emeryturę w ramach IKE i sam inwestuje kasę żeby nie stracić tego
  • Odpowiedz
@vroobelle: z chęcią, jeżeli tylko czas mi pozwoli - w grudniu zostałem tatą w związku z czym ilość wolnych godzin w dobie drastycznie się obniżyła. :)

@kierownikwykopu: super pomysł, dzięki za podpowiedź. ETF na S&P to w 95% procent przypadków bardzo dobra podpowiedź. Niestety, wg mnie znajdujemy się teraz z tym 5%-owym ogonie. Natomiast oczywiście niezbadane są wyroki FEDu ;)

@michal42: Najlepsze szorty to takie, w które wskakujesz już
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konrad2411: Od tygodnia zastanawiałem się, czy wyjść ze swoimi drobnymi pozycjami na gotówkę - nie podobało mi się ostatnie rozgrzanie rynku, szczególnie Tesla i szaleństwo na btc ;). Twój dzisiejszy artykuł był dla mnie pewnego rodzaju impulsem, sprzedałem wszystkie pozycje, które mi zostały po zeszłym tygodniu(mimo tego, że gpw, a nie sp500). puściłem orlen po 64, pekao 70.3, pzu po 34 - wszystko z fajnym zarobkiem. Patrząc na kursy zamknięcia wyszedłem
  • Odpowiedz