Wpis z mikrobloga

Mirki, byłem ostatnio u znajomego w Poznaniu bo nie widzieliśmy się z 5 lat i podczas moich "wakacji" znajomy pomagał rodzicom w wyborze oferty na instalacje fotowoltaiczne. Od 4 lat zajmuję się tym tematem i również postanowiłem pomóc. Byłem podczas 5 rozmów i po prostu Ręce opadają xd takiego stulania głupot i próby naciągania już dawno nie słyszałem. Jeden sprzedawca wprost powiedział że jeszcze 3 miesiące temu sprzedawał garnki firmy na PH ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli ten wpis zbierze 206 plusów opisie całą historię wraz wyjaśnieniem każdego aspektu.
#fotowoltaika #kiciochpyta #poznan
  • 46
@kulpa007: chętnie posłucham, sam sprzedaje oze I jestem z Poznania i jako że rynek się rozrasta to pełno amatorów pcha się do zabawy. Inna sprawa że zapraszanie 5 osób na spotkanie to mega przesada. Oferty się zbiera na maila, robi jakąś weryfikację firmy i sprzętu a dopiero potem zaprasza na spotkanie.
@kulpa007 u mnie babka od columbusa nie rozumiała czym się różnią kilowaty od kilowatogodzin. ()

Inny gość nie potrafił powiedzieć gdzie można zamontować falownik.

Wziąłem firmę z polecenia, ich handlowiec przez telefon w 10 minut odpowiedział na moje pytania na które nikt z tych co byli osobiście nie umiał odpowiedzieć i rozwiał pozostałe wątpliwości, a jak wysłałem o 20 zdjęcia dachu i rozdzielni to o 8 rano miałem
@kulpa007:
Rozmawiałem z gościem z jednej z firm, którą wymieniłeś, za instalacje wartą wtedy około 15 tys. zł, chcieli 30 tys. zł a z ich ofertą kredytu wychodziło z odsetkami około 50 tys. zł, do tego zastrzeżenie własności do czasu całkowitej spłaty+obowiązkowe udostępnienie im statystyk produkcji energii+zakup wskazanego przez nich ubezpieczenia paneli. Później się dowiedziałem, że oni już lecą na firmach zewnętrznych, które nawet nie wiedzą jak zamontować taką instalację.