Wpis z mikrobloga

@familypet: Ktoś na tagu szczegółowo rozpisał się kiedyś na temat wina i wyszło, że większość win ma śladowe ilość ww oczywiście mowa o winach niesłodzonych i najlepiej wytrawnych lub pół wytrawnych. Jak juz bardoz chcesz się napić to albo czysty destylat (wódka itp) albo właśnie wino.
@familypet: piwa z małym ekstraktem czyli np Grodziskie, 1 na 100 z Kormorana. A najlepiej spożywać wino wytrawne i destylowane alkohole typu wódka, whisky, gin, tequila, rum itp.
@familypet na adaptacji zero alko. Potem może być czysta wódka, gin, łycha albo wytrawne wino, ale to też sytuacyjnie i bez przesady. Ja sam jestem piwoszem i raz na jakiś czas jedno-dwa piwka mi szkody nie robią, a smakują o niebo lepiej jak są pite rzadziej.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@familypet: Z piw bezalkoholowych to najmniej ma Zatecky (3g węgli na 100ml w tym zero cukru) i Okocim (4 gramy), na dodatek są to wg mnie najlepsze koncerniaki bezalkoholowe jeśli chodzi o smak. Niskoalkoholowe to Kormoran 1 na 100. Niestety każde piwo ma węgle więcej albo mniej, jeżeli chcesz jak najmniej to musiałbyś szukać piw typu Brut, one mają praktycznie zero ale są mało popularne, lub tzw. mózgotrzepów jak jakiś Stern
@to_jest_chyba_kurcze_zart:
Najgorsze są właśnie bezalkoholowe (Tyskie 0.0% ma 5,5 ww i 3,1 cukru na 100 a jest bardziej wodniste od wyżej wymienionych) bo to jest praktycznie jak napój słodzony.
Najniższą wartość węglowodanów mają euroszczyniaki w tym Wojak i Tatra. Ich wartości odżywcze (tzn tabela cukry węgle białko kcal) są dostępne na stronach producentów. N.p. Wojak ma 2,1g ww i 0,0g cukru na 100.
Oprócz tego jeszcze istnieje piwo dla diabetyków które