Wpis z mikrobloga

PLT w trakcie COVID mialem 260, teraz mam 120 (norma 150-400), kwas moczowy mam 500 (norma 200-420), CK mam 270 (norma 0-170). Bralem Noliprel Forte przez 1 miesiac, odstawilem go 1.5 mies temu. Choc raczej on nie jest wsrod lekow co mialyby taki wplyw na PLT (Byc moze cos innego sie u mnie dzieje w organizmie czego nie moge znalesc). Od tamtego czasu odzywialem sie normalnie, czasami tez korzystalem z cateringow diet, jadlem zdrowo i pozywnie. Unikalem slodyczy.

A dla tych co chca gadac "idz do lekarza" to kardiolog, spec od chorob wew, internista, neurolog widial moje badania krwi i objawy...

Ten duzy siniak to sie po pobraniu krwi tam.
Tam gdzie widac moja dlon od dolu to nie mialem tam zadnego wklucia i ten siniak caly czas mi sie samoistnie rozrasta.
Na dloniach mialem wklucia tylko tam gdzie sa te czerwone kropki.
Do tego tez nie wiem skad mam te dwa lekkie przeciecia skory na prawej dloni - jedno od dolu dloni (tam gdzie siniak sie rozrasta) a drugie od gory dloni.

Od wczoraj tez zaczalem kupowac sobie witaminy (zdjecie tez ponizej).
Biore:
8000 UI vigalex forte
1 tabletke (1000mg) levit C
2 tabletki Rutinovit C
1 tabletke cynku 25mg
1 tabletke (100ug) b12 (mysle nad dwoma...)
1 tabletke (100 ug) k2
i dodatkowo Milurit na zbicie kwas moczowego mam przepisane od POZ

Chce jeszcze sobie dokupic vitaminy z grupy B, rutyne i szukam ekstraktu z lisci papayi.
Jako, ze lekarze mnie poki co olewaja z PLT to robie co moge by sam probowac je podniesc....
W pon. mam wizyte u hematologa.

#medycyna #szpital #covid19 #morfologia #pogotowie #cukrzyca #kardiologia #reumatologia #reumatoidalne #onkologia #nowotwory #okulista #okulistyka #covidoterapiaberecika #koronawirus #pytaniedoeksperta #pomocy #pomoc #laryngologia #laryngolog #tomografiakomputerowa #radiologia #krew #choroby #lekarzpoz #lekarz
@Avarred: @jmuhha: @Sanus7: @ArtyQ: @baran_ofiarny: @szasznik: @konto_do_rozdajo: @Elcik: @muzycznifm: @Dutch: @Energy5555: @Gandalf_Rudy: @Imod: @prawilnik: @ttbt: @MistrzowskaAnaliza: @dwa__fartuchy: @mietkomietko: @Kanbodja:
MP0WER - PLT w trakcie COVID mialem 260, teraz mam 120 (norma 150-400), kwas moczowy ...

źródło: comment_1610800309Z7p6quWdcE1zYBJCjWe0yS.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • 6
@JakTamCoTam jak było pobranie trudne a ziomek ma kruche naczynia to mogło mu się rozlać, ziobro zaskoczenia. Jeszcze dwa dni temu post był w miarę poważny, a teraz codziennie z tymi wynikami i suplami to parodia jakaś.

Nie obraź się opie ale jak sraczki dostaniesz to też do nas napiszesz?
  • Odpowiedz
@Sanus7: @the_fifth_horseman: @Gandalf_Rudy: Czlowieku, ja powinenem lezec w szpitalu i zostac zdiagnozowany z moimi 20 objawami i wynikami krwi, TO ONI POWINNI SIE MNA ZAJAC A NIE TO JA MUSZE W INTERNECIE CALE DNIE RESEARCHOWAC. Ale w szpitalu nawet mnie nie zbadaja i mi juz mowia ze NIC MI NIE JEST, a jak 2 lata temu mnie bolal brzuch po lewej stronie to mi proponowali abym zostal w szpitalu
  • Odpowiedz
@MP0WER: niebieski który jest farmaceutą twierdzi, że jedynie co ma potwierdzoną skuteczność i potwierdzony skład to dwa leki po lewej stronie

więc miras poczekaj i wołaj po wizycie u hematologa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MP0WER: już kilka twoich wpisów widziałem i sporo niefajnych rzeczy się do Ciebie przylepiło.

Nie jestem lekarzem, ale mam dwa pytania:
1. Czy często brałeś antybiotyki?
2. Ciągle wspominasz że kiedyś miałeś problemy z brzuchem. Skojarzyło mi idę z wpisem pewnego Mirka sprzed kilku lat. Opisał to tak, jakby zjadł kostkę masła. Miałeś wtedy podobne odczucie?
  • Odpowiedz
@BoKoR: Przez ost lata praktycznie wogole nie bralem lekow, witamin tez specjalnie nie bralem (za to jadlem duzo slodyczy i smieciowego zarcia, aczkolwiek pilem tylko wode - 0 herbaty kawy i napojow slodkich). Ja czuje bardziej taki bardziej bol po lewej stronie ciala na wys brzucha, on wraca i znika. Robilem 1.5 roku temu usg, rtg to nic zbyt niby nie widzieli. Potem dostalem na poprawe trawienia jakies tabletki no i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MP0WER: Ile powinniśmy przyjmować witaminy C? Tyle że nie czujemy się źle. Skuteczną ilość o działaniu terapeutycznym określa się też mianem poziomu nasycenia lub tolerancji jelit. Aby go osiągnąć, stopniowo zwiększamy dzienną dawkę witaminy C, aż do momentu, kiedy pojawi się biegunka. Jedynie duże ilości witaminy C dają silne terapeutyczne efekty i dopiero w odpowiednim stężeniu przejawia ona silne antyhistaminowe, antywirusowe i przeciwgorączkowe właściwości. Dopiero osiągając nasycenie, pozwalamy jej zabijać bakterie,
  • Odpowiedz
@ArtyQ: "Pure ascorbic acid can be too acidic for some people's stomach (and cause heartburn). If this is the case, opt for ascorbic acid that is attached to a sodium molecule, which minimizes the acidity. Be aware that sodium ascorbate forms of vitamin C will raise your levels of sodium if you're watching your salt intake."

Z moimi problemami trawiennymi (jeszcze ich ich nie rozwiklalem ale ostatnio robilem badania kalu i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MP0WER:
Ciężko coś doradzić / pomóc.
Tamten Mirek zatruł się jakimś kurczakiem z różna i pomogły jakieś prochy na odbudowę flory bakteryjnej w jelitach.

Ogarniaj powoli każdą rzecz (np ten polip czy co tam jest w zatokach - swoją drogą kilka dni temu dowiedziałem się że też mam takie coś w zatokach).
  • Odpowiedz
@BoKoR: Polip, wyrywanie osemek i leczenie zebow to ja zostawiam jak juz ustabilizuje swoj organizm bo te ingerencje to juz mnie by #!$%@? do konca...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MP0WER: Dlatego dla Ciebie lepszy jest askorbinian sodu bo to z buforowana witamina C. Taka forma jest stosowana we wlewach dożylnych i napewno diabetykom nie szkodzi, a wręcz przeciwnie bo mój różowy jest diabetykiem od dziecka, typ I i jak piję witaminę C to bierze mniej insuliny. Jak nie brała to pękały naczynia w oczach i łatane były laserowo a od 6lat brania witaminy nie musi odwiedzać okulisty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MP0WER: Zacznijmy od pół łyżeczki, ale to najwyżej powoduje rozwolnienie bo to witamina rozpuszczalna w wodzie i jest usówana z organizmu z moczem.
  • Odpowiedz