Wpis z mikrobloga

@rafxyz44 no akurat #!$%@? ludzi co nic o Jehowcach nie wiedzą, a akurat co by o nich nie powiedzieć to dobrze ogarniają technologie. Mają swoją stronę, aplikacje, wszystko we współczesnych standardach, ciągle uaktualniane, filmiki swoje robią, z ambony zachęcają do korzystania i szkolą, tak że nawet stare baby na tych aplikacjach śmigają i jak chodzą po domach to normalnie z tych apek korzystają.

W dobie pandemii wszystkie ich zebrania są streamowane i
a akurat co by o nich nie powiedzieć to dobrze ogarniają technologie.


@meshack: Co z tego jak doktryna żywcem ze średniowiecza i tylko czekaja jak wujek foliaż #pdk az to wszystko #!$%@? xD
@Leniek to z tego, że nie o doktrynie a o nowoczesności była mowa. A doktrynę mają w zasadzie normalna, jak to chrześcijańskie religie, są dużo bardziej średniowieczne religie.
To co ich najbardziej wyróżnia i budzi kontrowersje to nie doktryna, tylko sekciarski sposób funkcjonowania, izolowanie się i odcinanie się od reszty społeczeństwa
nia i budzi kontrowersje to nie doktryna, tylko


@meshack: to wszystko akurat wynika z doktryny

ta ich nowoczesność jest tylko i wyłącznie powierzchowna, jakbyś trabanta obudował teslą
@meshack: w ŚJ nowoczesność objawia się tylko w środkach przekazu, sama fasada.

scjentolodzy przynajmniej próbowali stworzyć wrażenie że ich wiara bazuje na nauce np. E-meter a i korzystaja ze wszystkich dobrodziejstw obecnej technologii

jedno i drugie to bullshit ale scjentologia jednak nowocześniejsza
@Leniek

@meshack: w ŚJ nowoczesność objawia się tylko w środkach przekazu,


Wiesz o Jehowych tyle co zasłyszałeś a mówisz jakbyś wiedział wszystko.

Tak jak napisałem wyżej, Jehowi wywierają duża presję, żeby korzystać z stron i aplikacji, i to działa, bo są to takie używane narzędzia przez wszystkich jehowych, a nie gówno zrobione na odwal bo "a wiecie, xxi wiek mamy, przydałoby się zrobić jakąś stronę czy coś".
Otóż tego sale jehowych
m.....k - @Leniek 
 @meshack: w ŚJ nowoczesność objawia się tylko w środkach przekazu...
@Leniek tak samo mogę nie lubić pisu i powiedzieć że ten rząd to tylko fasada a tak naprawdę rządzą Żydzi albo że są marionetka Rosjan, ale nie zmienia to faktu, że jest to nasz rząd i ostatnie słowo należy do niego.

Możesz sobie nazywać jehowych fasada czy jak chcesz, ale nie zmieni to faktu, że tak właśnie wygląda ich organizacja.
Ja Jehowych nie lubię, ich działalność określa jako szkodliwa, ale obiektywnie muszę
@meshack: i wszystko to o czym piszesz ma sprawiac wrażenie jak to religia nadąża za obecnymi czasami, a pod tą skorupką leży skostniały fundamentalizm.

wygląda nowoczesnie? tak
korzystają z nowoczesnych technoilogii? jeszcze jak

czy nakazywany sposób życia jest nowoczesny? może dla amiszów albo żydowskich ortodoksów

dyskutujemy bo dla Ciebie 2 pierwsze punkty wystarczą żeby określić religie nowoczesną, dla mnie mogliby nawet korzystać z gołębi pocztowych ale gdyby doktryna korzystała z nowożytnej