Wpis z mikrobloga

124 + 1 = 125

Tytuł: Alef
Autor: Jorge Luis Borges
Gatunek: realizm magiczny
Ocena: ★★★★★★★★

Alef „Borgesa” to zbiór opowiadań argentyńskiego wieszcza. Tematem jest wszystko. Osiami fabularnymi- wszystkie historie świata. Motywem- to co tylko chcesz. Każde słowo zawiera w sobie wszechświat, jak sam Borges to ujął w jednym z opowiadań.
Nie wywracając ci już więcej w głowie, ja obrałem interpretacje: poszukiwanie własnej osobowości; definiowanie tożsamości i samej podróży w dążeniu do niemającego znaczenia celu; przypowiastki alegoryczne; rola słów, czasu i przestrzeni w odkrywaniu świata.
Największą zaletą Borgesa jest wielorakość interpretacji; niejednoznaczność i jednoznaczność zarazem; styl narracji.
Największą wadą- to samo.
Nigdy nie czytałem tak trudnych utworów w rozumieniu, ale nigdy też nie miałem tak silnej potrzeby powrotu w przyszłości do tegoż.

Polecam zdeterminowanym.

#ksiazki #czytajzwykopem #bookchallenge 3/24 #wykopkindleclub #pokazbrode

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
Pobierz FormalinK - 124 + 1 = 125

Tytuł: Alef
Autor: Jorge Luis Borges
Gatunek: realizm magi...
źródło: comment_1610983645cBFDEDAM1VDsxUhdjp1Okk.jpg
  • 12
@FormalinK: ponieważ nadęty do granic problemat usuwa wpisy pod swoim postem, napiszę i tu w odniesieniu do dyskusji która toczy się tam:

zarzuca ci pisanie na siłę o tekście którego się nie zorumiało i zaleca się "przyznać" do tego, że się go niezrumiało zamiast pisać głupie recenzje.
Przyznałeś się do niezrozumienia tekstu - cały twój wpis jest o tym, że jest to tekst trudny. Jest.
Na pewno probelmat nie ma prawa
@FormalinK: strasznie nadęty jest i przekonany nie tylko o własnej słuszności, ale przede wszystkim o niesłuszności i bezwartościowości innych opinii. Słabe to. (zwłaszcza że i w swoim wpisie za wiela nie powiedział, Heideggerem rzucił żeby zrobić wrażenie i tyle).