Wpis z mikrobloga

@Sekularyzacja: Plus taki że jako JDG płacimy tylko 1450 ZUS i 19% liniówki. Wiele raportów europejskich zgadza się z tym, że nasz system jest najbardziej skomplikowany, ale za to mamy najniższe podatki no poza Estonią i Bułgarią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GrochenMochen: cicho, bo zaraz wypełzną ludzie i zaczną coś gadać o kwocie wolnej dla pracowników na minimalnej ;)
Prawda jest taka, że ostatnio śledzę systemy podatkowe wielu krajów w Europie pod potencjalną emigrację i mi emigracja błyskawicznie przechodzi. Wszędzie oprócz Estonii tracę grubą kasę.Wczoraj oglądałem system podatkowy w Hiszpanii, z ciekawości, bo u nas zimno. Fajnie byłoby mieszkać na Costa del Sol, ale tam przeciętny etatowiec musi korzystać z księgowego, bo
@r4do5: a dlaczego miałbym usuwać prawdę? Polska jest nadal atrakcyjnym krajem dla przedsiębiorców. Może nie takich, co chcą sprzedawać pietruszkę pod marketem. Dla nich są atrakcyjne Czechy, ale przy pewnym poziomie zarobków w Czechach... tracisz na ich ZUS.
@Sekularyzacja: Niektórzy tak robią, napiszą coś ciekawego a potem bez powodu to kasują.

Za małą wiedzę mam, żeby z Tobą dyskutować. Ja np. pracuję w Szwecji na coś w stylu umowy zlecenie (kontrakt), nic nie dostaje od państwa i zabierają mi 15% podatku.