Wpis z mikrobloga

W robocie milion komputerów i terminali, każdy z inną klawiaturą, zwykle jakieś najtańsze szity. Różne kształty, rozmiary i rozmieszczenie klawiszy. A w pomiędzy korzystaniem ze sprzętu w pracy własny mac z osobliwym podejściem do wklepywania polskich znaków i brakiem przycisku delete ( ͡° ʖ̯ ͡°)
thinkpady to w większości korpo laptopy, powodzenia z dostaniem się do biosu w takim lapku


@Soothsayer: A jakie to ma znaczenie? No chyba, że to laptop z pracy i nie masz uprawnień, wtedy idziesz do działu IT i chyba mogą ci to przestawić jeśli chcesz, no bez przesady...
@szczesliwa_patelnia: thinkpady to w większości korpo laptopy, powodzenia z dostaniem się do biosu w takim lapku


@Soothsayer: pff. wymieniałem biosy w kilkunastu korpothinkpadach. Nie było problemu.
Ale dopóki nie wyłączą portów usb i coś da się zbootować dopóty da się coś wrzucić do ustawień
@jerekp: takich piekieł jest więcej. W każdym praktycznie telefonie, z boku masz od góry: power, volume up, volume down. No ale w motoroli g5 masz od góry volume up, volume down i power. A gdy masz dwa różne telefony w tym taką moto (jak ja) to wszystko się miesza regularnie.

A poniżej kolejna sytuacja - soundbary Vizio, prawie ten sam model, kupowane w niewielkim odstępie czasu. Trzy najczęściej (poza regulacją głośności)
Pobierz animuss - @jerekp: takich piekieł jest więcej. W każdym praktycznie telefonie, z boku...
źródło: comment_1612583696d6oaXJTbqqjGAkf16xiqp6.jpg
Miałem 2 laptopy Thinkpad. Oba służbowe. Pierwszy był marki IBM, drugi niedługo później Lenovo. To było w czasach, gdy w BIOSie nie było możliwości odwrócenia. Co zrobiłem?
Wkurzyłem się i WYDŁUBAŁEM klawisz Fn. Później laptopy zmieniały się na szczęście marki inne niż Lenovo, najczęściej Dell