Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #motoryzacja mam pytanie, które auto wybrać w leasing przy budżecie całościowym około 85k b,
Zastanawiam się nad Toyotą z 1.6 lub 1.8 w hybrydzie lub Mondeo 2.0 hybryda
Potrzebuję dość pilnie a już czacha paruje od zastanawiania się
Warunki
- jako drugie auto - głównie dupowóz do miasta (90%)
- niskie spalanie
- sedan lub suv/crossover

Vignale kozak wyposażone, ale Toyota byłaby na gwarancji w tej kasie
Rozważałem jeszcze Insignie - fajne wersje trochę ponad budżet lub Peugeota 3008 - trochę małe silniki i boję się o awaryjność/ utrate wartości
Muszę coś szybko wybrać bo pilnie potrzebuje no i @OptiFinance czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba że może całkowicie coś innego - jestem otwarty na propozycje
#ford #toyota #pytanie #kiciochpyta
wilqu88 - Mirki z tagu #motoryzacja mam pytanie, które auto wybrać w leasing przy bud...

źródło: comment_1612768947cckxoMVSEqLoJSfOTXG7yh.jpg

Pobierz

Który samochód wybrać

  • Toyota Corolla E21 2019 35.8% (110)
  • Ford Mondeo Vignale 2018 58.6% (180)
  • Inne 5.5% (17)

Oddanych głosów: 307

  • 41
@wilqu88: Pomimo tego, ze toyota to jest dramat motoryzacyjny to z tego zestawu będzie lepszym wyborem bo mniej traci na wartości. Z drugiej strony jak to leasing i nie wykupujesz auta to bierz to którym jeździ Ci sie lepiej.
@appul: leasing = wykup, najem = brak wykupu. Warunki będą się różnić minimalnie, o 0,25% marży. Oferta finansowania w Toyocie jest bardzo słaba.

@wilqu88: Bier to co Ci się bardziej podoba, aczkolwiek myślę że Toyota będzie bardziej ekonomiczna, mniejsza, zwrotna. Corolla to segment C, Mondeo to segment D, też ciężko porównać, chociaż do miasta wziąłbym Toyotę, w traski oczywiście Mondeo.
Warunki

- jako drugie auto - głównie dupowóz do miasta (90%)


@wilqu88: zatem mondeo odpada ze względu na wymiary. Bierz corolle ale w HB jeżeli jest a jak nie ma to bierz inną w HB. Do miasta chcesz auto mniejsze by szybko zaparkować bez kombinowania. Duży samochód w mieście to ustępstwa, większy silnik często dłużej się nagrzewa. Brałbym maks 1.6 nawet 1.4 jeżeli da z hybrydą o ile to będzie głównie