Wpis z mikrobloga

Mirki, jakich dysków SSD używacie do rozszerzenia pamięci w swoim PS5?
Czy jest duza różnica w ładowaniu gier w porównaniu z wbudowanym dyskiem? #ps5
  • 12
@damik944
Na chwilę obecną można zapomnieć o dysku zew. Dla nowych gier na ps5 chyba że to kopie z PS4

PS5 games cannot be stored or played off of external SSDs right now, but backward compatible PS4 games can. This is a great option to free up the internal SSD space on your console.

Should I buy an SSD for PS5 right now?
No. There's no other acceptable answer for this right
@damik944 dyski są - problem leży po stornie softu i sterowników żeby to wszystko poszło z Ps5. Pewnie Sony chce zbić hajs na poczatek wypuszczając" swój " kompatybilny/dedykowany dysk do konsoli... Chce wierzyć że tak nie będzie / czas pokaże. Firmy zewnętrzne czekają właśnie na info od Sony odnośnie driverów i specyfikacji ... Jak donosi Reddit korpo się do tego nie spieszy.
  • 0
@Arti-24 to chyba jednak poczekam i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, liczę, że jak już zrobili standardowe wejście M.2 to jednak będzie można wsadzać dowolne dyski, a póki co podłącze jakis stary hdd z laptopa.
@damik944: ja kupiłem jakiś T5 czy T7 samsunga na promce z amazon de po jakieś 250zł za 500gb. Gry się ładują tak samo szybko jak z dysku głównego, no ale jedynie ps4 gierki zainstalujesz. Ja jestem bardzo zadowolony z tego zakupu
@damik944: Kupiłem Seagate PS4 Game Drive 2 TB za 319 złotych i wszystko wczytuje się prima sort. Np. w Cyberpunku różnica we wczytywaniu gry to jakieś 5-10 sekund względem SSD. W innych grach praktycznie niezauważalne różnice.