Wpis z mikrobloga

Czy programista potrzebuje studiów?
Jesteśmy tu nowi i mamy #rozdajo. TL;DR na końcu.

Tak się składa, że Techni Schools to pierwsze w Polsce technikum dla programistów i ruszamy z zajęciami w różnych miastach wojewódzkich. I tu pytanie do was: czy programista potrzebuje jakichkolwiek studiów żeby być #programista15k? My twierdzimy że nie, bo wystarczy technikum i przed 20 rokiem życia można zacząć zarabiać.

Z powodu braku folii nasze kaczki nie mogą być sprzedane i 20 sztuk idzie do was ( ͡° ͜ʖ ͡°)
15 - dla osób z najciekawszymi odpowiedziami
5 - wybrane spośród plusujących

Wyjątkowo zielonki biorą udział.


TL;DR odpowiedz na pytanie i zgarnij kaczkę. Prowadzimy technikum programistyczne w kilku miastach.
#it #technikum #pytanie #jakaszkola #szkola #programowanie #kaczka
technischools - Czy programista potrzebuje studiów?
Jesteśmy tu nowi i mamy #rozdajo...

źródło: comment_1613725496s2SfEjIBGuAlk1HPF0oWyv.jpg

Pobierz
  • 133
moim zdaniem nie, bowiem doświadczenie w programowaniu zdobywa się przez praktykę i wiedze specjalistyczną, do której studia nie są wymagane


@ciasna-kieszen: Może jak ktoś programuje w HTML to tak bo jak pisze coś bardziej skomplikowanego to potem mam setkę takich programistów w korpo którzy nie mają absolutnie żadnych podstaw i nie mają pojęcia jak działa stack sieciowy, pamięć, bazy danych, system operacyjny i jedyne co umieją to klepać kod a jak
@eloar: > partaczy po technikum

To o mnie. Technikum informatyczne bardzo podbija ego, tzn po 4 latach oglądania nauczycieli którzy nie wiele wiedzą wydaje Ci się że jesteś specem od wszystkiego. Ale zwykle pierwsza praca skutecznie wyprowadza z błędu i człowiek się uczy.

I fakt studia są głównie po to by poznawać ludzi i zdobywać od nich wiedze. Bez nich jest trudniej.
@technischools: z doświadczenia (co prawda jako tester automatyzujący pracujący z kodem, a nie programista) powiem, że nie potrzebuje studiów, ale mogą być przydatne.
Ja miałem szczęście pójścia do pracy w IT po ukończeniu liceum i porzuceniu studiów niezwiązanych z IT. Umiejętności zdobywałem na własną rękę i od współpracowników. Programować nauczyłem się z kursów online, bazując jedynie na podstawach zdobytych w liceum.

Studia na pewno pomogłyby usystematyzować wiedzę w sytuacji, kiedy nie
@technischools: Ja już się mecze na studiach 6 lat żeby mieć te wszystkie tytuły i być szanowanym, a wystarcza umiejętności i co najważniejsze wiara w siebie i pewność ze umie się ich użyć i z tego korzystać
@K-S-: to co piszesz, to dotyczy też wielu ludzi po studiach. Szczególnie tych studiujących wg metodologii 4xZ. W pierwszej pracy, to i ja pamiętam poczucie bycia debilem, który nie zna jakiś podstaw. Ale też pamiętam momenty, gdzie dzięki studiom rozwiązywałem jakieś problemy, których nie rozumieli ludzie, którzy nie przebrnęli przez zaawansowane przedmioty matematyczne.

Jak dla mnie ważne na studiach było to, że zdecydowana większość ludzi dobrze wie po co tam jest
@technischools: Na studia się idzie po znajomości, uczyć można się bardziej efektywnie w domu (oczywiście mówimy tu o studiach IT), szczególnie patrząc na koszty dojazdu na uczelnie, zakwaterowania, lepiej wyjdzie kupić renomowany kurs pod konkretną rzecz (np data science) i go rzetelnie przerobić, niż brać udział w loterii wykładowców i trafić na takiego który nic kompletnie nie nauczy.