Wpis z mikrobloga

@wlamsiedomozgu: pytanie czy nadpłacasz kredyt, jak nadpłacasz to w kiju masz czy urosną. Na razie w Polsce jest trend obniżania, już prezes NBP zapowiadał ujemny stopy. Myślę, że do końca kadencji *** trend się nie zmieni. Jak wezmiesz teraz/za troche kredyt i spłacisz w 3-5 lat to się opłaca.
Ceny mieszkań ciągle będą w miare rosły, bo cena zbudowania metra, inflacja i płace beda rosły.
3) Wzrost rat kredytu i ola boga jak to się stało wzrost raty o 20%


@wlamsiedomozgu: przecież to jest tak klasyczna zagrywka bankierów centralnych że jestem pod wrażeniem że nadal działa xDDDD

Jak #!$%@?ć w dupe klasę średnią? Dać im wizje niskich stóp procentowych, a potem zrobić wywózkę zalewarowanych xDDDDD

Myślę, że do końca kadencji *** trend się nie zmieni.


@izydorczyk-sebastian: Tak jakby to PiS kontrolował NBP a nie BiS
Przecież krachy są regularnie co 10 lat.


@KochanekAdmina: no może nie tak często jednak
2001 to była bańka, żaden jakiś wielki kryzys w realnej gospodarce
Od zakończenia wojny to lat 70 była hossa, później od od lat 80 kolejne dwie dekady prosperity.
Mała zadyszka na banieczkę, rzeczywisty krach 2008, który został zasypany furą pieniędzy odraczający problem na później.

Wysokiej inflacji też nie widziano od początku lat 80.

Wzrost raty hipo o
Wzrost raty hipo o 100% musi być wynikiem hiperinflacji.


@151346136: Bzdura. Przy kredycie na 500.000 PLN na 30 lat wystarczy podwyżka stóp procentowych z 1pp na 7pp żeby płacić 100% większą rate, a to wcale nie wydaje się sci-fi.

2001 to była bańka, żaden jakiś wielki kryzys w realnej gospodarce


@151346136: Chyba w Polsce bo w USA zawienło się wiele invest fundów, setki tysięcy inwestorów indywidualnych, a razem z nimi
Bzdura. Przy kredycie na 500.000 PLN na 30 lat wystarczy podwyżka stóp procentowych z 1pp na 7pp żeby płacić 100% większą rate, a to wcale nie wydaje się sci-fi.


@KochanekAdmina: gdzie są kredyty 1%?
bo chyba nie w Polsce, w Polsce kredyt jest 3%
O ile musi wzrosnąc oprocentowanie z 3% żeby podnieść ratę o 100%?

Co do lewarowania się kupując nieruchomość
Mogę wynajmować, albo płacić ratę, w tym momencie to
@wlamsiedomozgu właśnie sobie policzyłem, że w stosunku do zeszłego roku kiedy brałem kredyt hipoteczny płacę 8k mniej odsetek rocznie. Ludzie biorący teraz kredyt i nie potrafiący liczyć mogą mieć zdziwko za jakiś czas. Drugiej strony od zeszłego roku trochę wyśrubowano warunki przyznawania kredytów więc może nie będzie tragedii.